Živé vysílání

Pro členy Klubu každou první středu v měsíci od 20:00 do cca 21:00 živé vysílání na webu jinypristup.cz v sekci Klub. Následující bude 6.1.2021. To, o čem budu povídat, bude na vás. Obsah bude tvořen z vašich dotazů a mých odpovědí. Prosím členové Klubu pište na email své dotazy a já za sebe se rozpovídám k těm, ke kterým budu mít co říct. Děkuji a moc se těším. Peťa

O mně

Původní můj záměr byl prostřednictvím advokacie pomáhat lidem a být užitečná. Na začátku roku 2013 jsem se na základě svého přesvědčení, že každý má svůj příběh, rozhodla zúžit výkon advokacie na tzv, nesporné právo, jak já říkám (sepisování smluv a jejich korektur, právní konzultace) a spory řešit ne jako zástupce jedné ze stran, ale jako nestranný prostředník, mediátor.

Od roku 2012 začali někteří klienti z advokátní praxe u mě poptávat službu osobního rozvoje jednotlivce a poradenství v rámci vnitropodnikové komunikace, činnosti, které jsem do té doby vykonávala pouze ze zábavy, nahodile a spontánně v rámci komunikování s klienty při poskytování právní pomoci.

V tomtéž roce jsem získala první zkušenosti s lektorskou činností v oblasti práva, kterou jsem od roku 2013 rozšířila i na oblast mediace a vnitřní a vnější komunikace.

V roce 2012 mi na dveře zaťukal i Pavel Stratil, ředitel neziskovky Vaizard o.p.s., a z občasné právní pomoci zdarma se postupně vyklubala spolupráce zaměřená i na pomoc při řešení konfliktů uvnitř týmů a při budování a upevňování komunikace uvnitř neziskovky.

V roce 2013 jsem se rozhodla povýšit činnost mediátora na profesionální úroveň, složila jsem zkoušku na zapsaného mediátora a nechala se zapsat do seznamu mediátorů vedeného Ministerstvem spravedlnosti ČR.

V roce 2014 jsem započala budování projektu jinypristup.cz a vedle toho jsem se vrátila k psaní, které mi bylo hodně blízké v dětství.

V následujícím roce 2015 mě docvaklo, že pomáhat lidem při řešení konfliktů můžu i jen jako Petra Jelínková, bez ohledu na to jestli jsem zapsanou mediátorkou nebo ne. Došlo mi, že zapsanou mediátorkou jsem chtěla být z důvodu, že jsem chtěla někam patřit, někam svoji činnost zařadit, a cítit se tak zastřešená, identifikovaná a ve větším bezpečí. Měla to být i náhrada za mé dřívější rozhodnutí přestat zastupovat u soudu a moci tak říci, že spory sice už neřeším jako právní zástupce jedné ze stran, ale jako mediátor zapsaný u Ministerstva spravedlnosti.

Poté, co mně došla tato souvislost, a já měla odvahu si přiznat to, co cítím, pozastavila jsem si v roce 2015 činnost zapsaného mediátora. Nyní jsem tu tak pro ty, kterým je jedno, že již nejsem zapsaným mediátorem, a rádi by mě přizvali jako prostředníka k řešení jejich konfliktů, protože mi důvěřují a mají chuť vzít odpovědnost za vzniklou situaci do svých rukou.

Ke konci roku 2015 jsem učinila ještě jedno zásadní rozhodnutí, a sice pozastavila si výkon advokacie. Od roku 2013, kdy jsem přestala zastupovat u soudu a ponechala si tak z advokacie již jen sepisování smluv, jsem totiž uvnitř sebe ušla další kus cesty. A sepisování smluv, které jsem dříve vnímala jako smysluplné, mi přestalo dávat smysl, a já se musela do psaní smluv nutit a vyčerpávalo mě to. Tento krok byl tak jen výsledkem toho, co jsem už delší čas cítila, avšak neměla na to ještě odvahu.

Nyní mi tak zůstala Petra Jelínková, která píše články ze své cesty za svobodou, která pomáhá jako nestranný prostředník při řešení konfliktů, která pořádá skupinová setkání, jejichž účelem je, abyste si prostřednictvím mého poznání sami našli odpovědi na vaše otázky, která některé z vás individuálně vede, podporuje a ukazuje, kde je ta cesta. Můžu zkrátka pomoct těm, kteří potřebují zpracovat to, co já již zpracovala.

Na konci roku 2015 jsem tak zase chudší o některé činnosti, které jsem dělala, a bohatší o ty, které mi dělají radost. Člověk je postupně víc nic a vlastně víc všechno :-). 

V roce 2015 by mě ani nenapadlo, že za necelý rok napíšu a dokonce vydám knihu. Ke konci roku 2015 jsem cítila silné nutkání začít to, o čem tématicky povídám na různých seminářích, trochu sepisovat do nějakého uceleného celku. Jelikož to, o čem jsem povídala, jsem do té doby neměla nikde sepsané. Je to jakési mé poznání (soubor informací), které různě vytahuji, jak mi to přijde, že mám a spojuji do rozličných souvislostí na příbězích z mého života. Zpočátku jsem si myslela, že má poznání sepisuji do ucelenějšího celku jen pro svoji potřebu. V průběhu psaní mi však začalo docházet, že píšu knihu. Nevěděla jsem, jak se bude jmenovat. Neměla jsem ani tušení, jak ji vydám a vůbec by mě nenapadlo, že ji vydám sama, že moje maminka bude ilustrátorkou obalu knihy a že se mi do života jako ohromné požehnání vrátí "staří známí", kteří mi pomohou s korekturou knihy a jejím tiskem. V okamžiku, kdy mně začalo být stále jasnější, že knihu mám vydat sama, neměla jsem ani páru, kde vezmu na tisk knihy peníze. Vše postupně naprosto přirozenně a spontánně přicházelo v průběhu psaní knihy. A kniha "Na cestu za svobodou - Potenciál" je od podzimu roku 2016 na světě.

Sama nevím, jak to bude pokračovat dál. Je však pro mě rok od roku snazší se radovat, hrát si, trávit čas tím, co mi dělá radost. Cítím velké a krásné věci, tak se nechám překvapit:-)

Je tu rok 2018 a bude opravdu nádherný! Na začátku roku 2017 jsem psala, že sice nevím, jak to bude pokračovat dál, ale že cítím, že mě v roce 2017 čekají samé krásné věci a že se nechám překvapit, co krásného přijde. Rok 2017 mě opravdu překvapil! V průběhu toho roku jsem byla vystavena situacím, které by mě na začátku toho roku, ani nenapadlo, že zažiji. Tyto situace, ať už příjemné či méně, měly však jeden společný cíl , který se mi odkryl později. A sice, zvýšit moji sebeúctu a postavit se tak za sebe, vymezit si hranice a převzít odpovědnost za sebe sama, a to o pořádný kus. Výsledkem byl na konci roku 2017 obrovský nárůst odvavy uvnitř mě zvládnout cokoliv přijde, a obrovská chuť žít, milovat a tvořit. V důsledku výzev, se kterými jsem se potkala v roce 2017, mi vzrostla víra v sebe sama a spolu s tím se mi otevřela další úroveň vnímání. Jakoby se mi zase o něco více rozcvičily smysly, o kterých jsme se ve škole neučili, ale které máme všichni, často od dětství zakrnělé. A já jsem vedena zase o něco více vědoměji pracovat se svými omezeními a vést k tomu ty, kteří budou ke mně přivedeni.

Byl to tedy pro mě převážně rok, kde se toho nejvíce odehrávalo uvnitř mě samotné. A tak nějak cítím, že rok 2018 je pro mě rokem realizace toho všeho, čemu jsem se otevřela v roce 2017. Moc se na to těším! Vzhledem k tomu, že jsem se zase proměnila uvnitř sebe a ušla zase kousek své cesty, změnila se mi zase o kousek úroveň vědomí. A tak počátkem tohoto roku 2018 měním na webu i obsah některých mých služeb, jelikož od druhé poloviny roku 2017 jsem vedena s lidmi pracovat zase o něco více do hloubky a nabízené služby chci uvést do souladu s novou úrovní sebe, kterou jsem v sobě objevila. Na začátku roku 2018 tak budou pro vás zřejmé značné změny v nabízených službách, dopisuji druhou knihu, která snad vyjde do jara roku 2018 a chystám nový projekt, jehož cílem je více spojovat nás všechny a vzájemně se ještě intenzivněji inspirovat, a pomáhat si vzájemně realizovat ve svém životě moudrost, které jsme se již dokázali otevřít. Děkuji z celého srdce všem, kteří mi v roce 2017 zprostředkovali zmíněné výzvy. Děkuji z celého srdce všem těmto spřízněným duším. V hluboké lásce a úctě k vám všem. Peťa