Živé vysílání

Živé vysílání pro členy Klubové sekce se bude konat 2.7.2024 (úterý). Pro členy Klubu alespoň 1X v měsíci (nejčastěji každý první týden v měsíci) od 20:00 do cca 21:00 živé vysílání na webu jinypristup.cz v sekci Klub.  Více info »

Kniha: Na cestu za svobodou - Sebeúcta (2019)

350,00 Kč
Kód zboží:
KNCZS-S
ISBN: 
978-80-906517-1-5
Cena EUR: 
16,50 €
Formát: 
B6 (125 x 176 mm)
Vazba: 
brožovaná
Počet stran: 
196

Tato druhá kniha je stejně jako ta první plná mého života. Obsahuje poznání, kterým jsem se otevřela v další fázi své cesty. Odpovídá rovině vědomí, ve které jsem se nacházela v roce 2017 a zčásti 2018.

Oproti první knize, která je více zaměřená na moji osudovou velkou životní krizi, která byla počátkem mého intenzivního vývoje k sobě samé a která stála za vznikem webu jinypristup.cz, v této druhé knize se více zaměřuji na své vztahy k lidem ve svém okolí a na nepříjemné situace jako mé učební lekce a v nich skrytá požehnání.

Posláním této knihy je pomoci vám změnit postoj k nepříjemným situacím, které prožíváte, a k „nepřátelským“ lidem ve vašem okolí. Tato kniha vám chce posloužit k rozšíření úhlu pohledu ohledně všeho nepříjemného ve vašem životě.

V této knize popisuji mnohé situace a reakce lidí, které mně ubližovaly, které jsem odmítala nebo odsuzovala. A to s cílem vám ukázat, že tyto všechny nepříjemnosti mi nepřišly ublížit, ale pomoci mi zvýšit úctu k sobě samé, a pomoci mi tak zvýšit hojnost ve všech oblastech mého života.

Na svých příbězích vám v knize ukazuji dary, které nám nesou naše strachy, nezdary, pocity ponížení, bezmoci a nedostatečnosti. A hlavně vám v knize popisuji, co jsem začala dělat jinak, byť tehdy často nevědomě, že jsem se v některých nepříjemných situacích začala cítit čím dál více v bezpečí.

V průběhu psaní této knihy (stejně jako u té první) jsem procházela svojí vlastní terapií. Tato kniha mě utvrdila v tom, že jsem sama pro sebe tím nejlepším rádcem, ochráncem a přítelem. Dala mi opětovně prožít, že to bezpečí, které hledám, není vně, ale v mém přístupu ke všemu, co mě potká. Pomohla mi pochopit, že můj pocit bezpečí se nalézá v  mé odvaze zůstat co nejvíce věrná sobě, neopustit se a neodepřít si lásku kvůli chybám, kterých jsem se dopustila. Současně však, že můj pocit bezpečí spočívá i v převzetí odpovědnosti za důsledky svých činů.

Vše, o čem v knize píši, je má vlastní aktuální pravda. Při čtení této knihy tak nezapomeňte na to, že vy máte svoji vlastní pravdu.

Ať je tato kniha pro vás láskyplným průvodcem, který vás podpoří v odvaze podívat se na své situace moudrýma a laskavýma očima Nebes a současně přiměje zůstat pevně nohama na Zemi a být odpovědnými za svá konání a podpoří v chuti žít svůj život naplno. Ať vám tato kniha pomůže zprostředkovat vaše vlastní odpovědi na vaše otázky a poskytuje v průběhu času a vašeho vývoje informace, které v daný čas potřebujete v sobě objevit či si je znovu uvědomit.

S láskou Peťa

 

Berte na vědomí, že nejsem psycholog ani lékař, a tak mé knihy (stejně jako jiné mé aktivity na webu) nenahrazují (a ani nemohou) tuto odbornou péči! 

KNIHU JE MOŽNÉ ZAKOUPIT JEN NA TOMTO WEBU.

NEMÁM EET (elektronickou evidenci tržeb), PROTO JE MOŽNÁ PLATBA ZA KNIHU POUZE Z ÚČTU NA ÚČET A PŘEDEM. Děkuji za pochopení.

Reakce od vás

INDIVIDUÁLNÍ SEZENÍ

Včera jsem si splnil své dlouholeté přání a dovolil jsem si konzultaci u Petry Jelínkové ze Znojma, jinypristup.cz. Peťo děkuju Ti, bylo to naprosto famózní. Nemluvě o tom, že se mé nemalé ego stále diví :-) Petra našla způsob, jak zneutralizovat z života to, co tam překáží. Prostě to vypnout. Je to vyšší dívčí, není to pro každého, na mne to však platilo.

Antonín Baudyš

Milá Peťo, jeden chytrý myslitel (pravděpodobně Konfucius) kdysi řekl: "Každý člověk má dva životy. Ten druhý mu začíná v okamžiku, kdy si uvědomí, že má jen jeden." A toto je i jedna z linek, která se vine celou Vaší knihou - jak jste překonávala své životní mezníky, vlastně omezníky, a startovala nové životy. Tím jste to jeho (K) vlastně ve svých úvahách ještě povýšila - další uvědomění - třetí život, čtvrtý... Hodně zajímavá, obzory rozšiřující kniha. Přeji co nejméně překážek v přirozeném toku Vašich myšlenek a sázejte je zase na papír. 

Petr
Milá Peťo, Vaše knížka je velmi zajímavá, obsahuje spoustu silných myšlenek, ale jedna, alespoň pro mě z nejdůležitějších je tato. Začátek změny jednání, života je, že si člověk, jedinec, začne vážit sebe sama. Uvědomí si svoji vnitřní sílu, uvědomí si, že podněty z vnějšího světa nemusí být pouze náhodným přirozeným sledem vjemů, stavů a situací, nýbrž i pokusy o umělou manipulaci. A dokáže svým vědomím rozlišit to, co je přirozené a podle toho se řídit a nepodlehnout vnější hrané sugesci a manipulaci. Pište dál, to, co přenášíte ze svých mozkových závitů na papír, má velkou sílu.  

 

Petr

Dobrý večer Peti, chtěla jsem vám jen napsat své dojmy k vaší knížce, která je úžasná. Koupila jsem druhý díl ("Na cestu za svobodou - Sebeúcta"), ale ještě si objednám i ten první. Už jej čtu po několikáté a pokaždé je tam pro mne něco zase více pochopeno. Napsala jste to opravdu krásně, slovy se to nedá popsat, musí být prožitky. A ty malé záložky a citáty na obálce jsou vychytané a praktické :) 

Jitka
Dobrý den přeji Petro, kniha mi v pořádku přišla a moc za ni děkuji. Teprve z vaší knihy jsem začala chápat, jak je myšleno to "pracovat na sobě". Máte to moc pěkně a srozumitelně napsáno. Ještě jednou za knihu moc děkuji. 
Marie

Dobrý den Peťo, děkuji za Vaši knihu Sebeúcta. Byla pro mě tím, co mi akorát zapadá do současného života :-). Spoustu jsem si toho připomenul, zopakoval a zvědomil ještě z malinko jiného úhlu pohledu. Nejcennější v knize pro mě nyní byly Vaše příklady ze života. Děkuji Vám za ně! Vědomě nad změnou svojí práce přemýšlím už tři roky a ta doba je i pro mě už hodně dlouhá. Vaše kniha, a příklady v ní, mě trošku uklidnily v tom smyslu, že teď vím, že nejsem sám kdo, pro jiného tak jednoduchou věc, řeší tak dlouho a pozvolna. Vidím, že jsem však na sobě udělal už kus práce a současný kruh se uzavírá. Prožívám podobné pocity, které popisujete v knize a tak vím, že jdu krůček za krůčkem správnou cestou k sobě :-) Kniha mi zároveň pomohla k tomu, v sobě najít odvahu, abych činil ve svém životě další praktické kroky, které cítím od srdce. Děkuji ještě jednou. A ať se Vám vše daří :-)

Míra

V obou knížkách Peťa píše o svém životě, ale ve chvílích, kdy jsem je četla, jako by psala i o mém životě. Je to úleva, protože si řeknete: "Nejsem sama, to stejné prožívá více lidí". V knihách jsem si našla odpovědi na mé otázky právě v tom správném okamžiku. Knihu Potenciál jsem četla před rokem a nyní jsem se k ní opět vrátila a byla jsem překvapená, kolik věcí jsem v předchozím čtení neviděla. Uvnitř cítím, že mi i do budoucna budou knihy mít co říct. Za vše děkuji

Linda

Knihu jsem četla pomalu a hodně přemýšlela o souvislostech s mými životními situacemi ... nechávala jsem slova 'dozrát'. Díky ní už trošku vím, na čem mám pracovat. Co si vzít ze situací, které prožívám v každodenním životě. Děkuji, že jsem si mohla uvědomit, odkud potřebuji nabrat zpět svoji sílu a energii a zbytečně se sama nevysilovat nepochopenými emocemi. Doporučila bych ji všem, kteří cítí, že se něco děje, ale nedokáží to přesně rozklíčovat a pojmenovat. V tom mi pomohly i příklady ze života. Určitě se ke knize budu vracet.

Michaela

Když jsem četla Vaši knížku, bylo to, jako byste mi z duše mluvila. Kolikrát jsem si řekla: "Tak to přesně je, to je ono". Navíc vše dokážete pochopitelně vysvětlit se všemi souvislostmi. Moc moc děkuji za tu zkušenost, za ten maják na rozbouřeném moři, stejně jako děkuji všem rozmanitým situacím v mém životě. Najednou cítím sílu, že vše zvládnu! A opět se hlásím jako ten další důvod, proč jste knížku sepsala :-)

Jana

Knížku jsem přečetla, dá se říct, jedním dechem. Při jejím čtení a po přečtení jsem cítila vnitřní klid a vyrovnanost. Petře se v ní podařilo pojmenovat, popsat a vysvětlit spoustu životních situací a postojů, se kterými se běžně setkáváme. Je fajn, že svoje myšlenky v knížce přiblížila na vlastních životních příbězích. Knížka se tím stává o to více autentičtější a pro čtenáře srozumitelná. Dává odpověď na to jak se chovat nejen k jiným lidem, ale hlavně k sobě tak, abychom byli v pohodě. Je pro mě velkou inspirací.

Irena