Kniha: Na cestu za svobodou - Potenciál

300,00 Kč
Kód zboží:
KNCZS-P
Cena EUR: 
13,- €
ISBN: 
978-80-906517-0-8
Formát: 
B6 (125 x 176 mm)
Vazba: 
brožovaná
Počet stran: 
138

Když jsem knihu psala, cítila jsem (věděla), že se mám v ní co možná nejvíce otevřít a spoustu věcí na sebe prásknout. A to z důvodu poslání této knihy. Neboť, tato kniha vás chce podpořit na vaší vlastní cestě, inspirovat k tomu žít s pokorou svůj vlastní život a přinést pochopení, že v tom nejste sami. Přesněji, při jejím čtení budete nejspíš prožívat, že můj příběh není jiný než ten váš, že není horší ani lepší, ničím speciální ani výjimečný, nýbrž že je to i váš příběh, byť v jiných barvách a odstínech. A to zjištění vám umožní v mém příběhu najít odpovědi na některé své otázky.

Z holky, ze které tryskalo ego ze všech stran a která se chtěla stát advokátkou a také se jí stala, se postupně vyklubala holka, která zjistila, že to z větší části nebyla ona a že jediné, co chce, je být takovou, jaká je, a začíná to postupně žít. O této mé proměně a prožitku, že můj hluboký pád byl pro mě ve skutečnosti ohromný dar, je tato kniha.

V knize se s vámi dělím o kousky svého života s cílem předat vám prostřednictvím nich poznání, ke kterým jsem dospěla. Díky těmto prožitým příběhům mi došly některé souvislosti, a moje prožitá minulost mi tak vnesla moudrost do mých současných situací a vztahů. Tato poznání a souvislosti mě posunuly dál na mé cestě za svobodou.

Jak to však bývá, posunujeme se ze své důvěrně známé zóny často až ve chvíli, kdy je nám v ní již nepříjemně. A tak i v knize zmíněné příběhy byly pro mě dramatem v době, kdy jsem je žila. Píšu vám o nich stejně jako o poznání, které mi přinesly, abych vám pomocí toho zprostředkovala moji prožitou zkušenost, a vám tak třeba došly některé souvislosti ve vašich vlastních současných a minulých situacích.

Nesdílím však s vámi v této knize část mého života proto, abyste mnou sdělené brali jako dogma. To, co vám v knize sděluji, je můj život. Vy máte své životy a máte tedy i své výzvy, své bloky, své štěstí.

Avšak, možná se vás při čtení této knihy nějaká pasáž hluboce dotkne nebo si při čtení nějakého odstavce prožijete, že to vlastně víte a uvnitř sebe pocítíte teplo a klid. Možná vám nějaký můj příběh přijde povědomý a třeba si uvnitř sebe zodpovíte nějaké své otázky. Pokud ano, pak i vy jste byli jedním z důvodů, proč jsem měla tuto knihu napsat.

KNIHU JE MOŽNÉ ZAKOUPIT JEN NA TOMTO WEBU.

NEMÁM EET (elektronickou evidenci tržeb), PROTO JE MOŽNÁ PLATBA ZA KNIHU POUZE Z ÚČTU NA ÚČET A PŘEDEM. Děkuji za pochopení.

REAKCE NA KNIHU:

"Petro, srdečně Vás zdravím, 
Vaše kniha mě velmi zaujala. Objevila  se  ve chvíli, kdy jsem řešila určité pochybnosti a jsem vděčná, že  díky obsahu Vaší knihy, s množstvím moudrých vět, jsem si mnoho věcí ujasnila. Vážně mi pomohla a byla jsem až dojata ohledně načasování daných informací. Skvělá synchronicita. Přišla vážně v pravou chvíli.
Plně souhlasím, že je nezbytné osobně převzít plnou zodpovědnost za své činy i myšlenky, že je zapotřebí věnovat energii správnému záměru a nepodporovat odpor k tomu, co existuje aktuálně. Přijetí pro mě znamená propuštění, uvolnění, hospodárné využívání vlastní energie. Pevně věřím v lásku, vzájemnou úctu, respekt, sdílení a tvoření.
Mám velkou radost, že jsme se setkaly, byť zatím ne fyzicky.
Ať se Vám plní přání! Ať se Vám daří! Ať máte hojnost životní energie, se kterou vše zvládnete k Vašemu  nejvyššímu dobru a dobru všech zúčastněných! Tak budiž, tak se staň. 
S láskou, pokorou a úctou ..."

Iris, Havířov

"Petřinu knihu jsem si přečetla v době, kdy jsem procházela velmi těžkým obdobím rozchodu po dlouholetém vztahu. Pomohla mi pochopit moje pocity, že to, v jakém jsem rozpoložení, je vlastně v pořádku a že to má svůj důvod. Utvrdila mě také v přesvědčení, že člověk má být vůči ostatním lidem otevřený, protože to usnadňuje komunikaci, člověk je snáze rozpoznatelný a nevznikají zbytečná nedorozumění."
Jana, Praha

"Milá Petro, děkuji za Vaši knížku, kterou jsem přečetla poprvé doslova jedním dechem, a nyní ji čtu znovu a znovu a přemýšlím o každé kapitole. Každý z nás má v hlavě mnoho otázek, které si řeší. Tak i já. Věřím, že se mi vše vyjevuje vždy v pravou chvíli a v době, kdy mám odpověď dostat, ji také dostanu. Tak u mě fungují Vaše články a především Vaše knížka, Peti. Knížka je opravdu skvělá. Ukazujete v ní, jak vše funguje pro naše nejvyšší dobro... Jsem moc ráda, že jak články, které uveřejňujete, tak i knížka, kterou jsem bez váhání objednala, ke mně přišly v pravý čas. Mějte krásné dny a pište dál. Moc děkuji!"
Jana, Hostinné

"Dobrý den Peťo, knížku jsem přečetla jedním dechem.  Nebyla to náhoda, že jsem si ji objednala. Vlastně už jen podle názvu - Cesta za svobodou. Vše se mnou krásně rezonovalo a uvědomila jsem si, že tudy se má moje cesta ubírat. Poslouchat svoje emoce a začít překonávat svoje strachy a očekávání ostatních. Nejspíš to vše půjde po malých kručcích, ale nejdůležitější je vykročit... Děkuji Peťo, mějte se krásně."
Věra Ondráková, Žďár nad Sázavou

"Knihu jsem přečetla - a myslím, že ne naposledy...Velice mě uklidnila a fascinovala zároveň. Otevřela mi oči ohledně snažení se... Je napsaná velmi srozumitelně a hlavně někým, kdo si to prožil a umí to krásně popsat... Jsou tam věci, které asi vnitřně vím, jen jsem si je neuvědomila, nedala do souvislostí nebo třeba nechtěla připustit. Je to napsáno tak, že jsem měla pocit, že to brnklo na tu správnou strunu uvnitř... Rozhodně mi to pomohlo vyznat se lépe v tom všem zmatku, který jsem v sobě cítila... Opravdu mi to pomohlo."
Věra, Chomutov

"Děkuji, Peti, Vaše kniha je mi podporou na mé cestě, odehrává se teď mnoho změn, tak jsem vděčná za průvodce na cestu. Cesta srdce je jiná než cesta strachu - učím se řídit loď svého života vědomějším směrem."
Danuše, Lipník nad Bečvou

"Dobrý den Péťo, večer jsem vaši knížku dočetla, tak se hlásím jako další důvod, proč jste ji psala :-)) A moc za to děkuju, protože si připadám jako žáček, co pochopil, jak se počítají rovnice :-)  A nejen, že se budu k ní vracet, ale i budu dál doporučovat :-) Mějte se moc hezky."
Jana Pražáková, Týn nad Vltavou

"Milá Petra, knihu som prečítala pomaly na jeden nádych. Som z nej.. jedným slovom hotová.. Pôvodne som Vám ešte nechcela písať dojmy z knihy, pretože sú až tak silné a potrebujem pár dní "na ukľudnenie" :)). Určite sa Vám ešte ozvem. Najradšej by som utekala do Brna hneď na stretnutie s Vami. Ďakujem za napísanie knihy a za to, že ste."
Nina Valušková, Praha

"Ahoj Peti, tak knížku už jsem dočetla. Byla moc fajn a objasnila mi spoustu dalších otázek. Původně jsem měla obavy, aby v knížce nebylo jen to, co je v tvých článcích, které mám všechny přečtené, ale byla jsem příjemně překvapená, že tam jsou úplně nové věci a knížka je jako samostatný celek, který nás vede na cestě k sobě. Moc Ti za ni děkuji!"
Jitka, Hrušovany nad Jevišovkou

"Ahoj Peťo, Tvoje kniha je moc zajímavá a inspirující hlavně tím, že všechny myšlenky v ní vycházejí z Tvých osobních zkušeností a Tvého příběhu. Myslím, že kniha osloví každého, kdo má oči otevřené, nebojí se přemýšlet o svém životě a třeba i něco změnit. Líbilo se mi, jak píšeš o svých rozhodnutích a o tom, co jsi díky nim získala. Ukazuješ tím vlastně lidem cestu, ale je na každém člověku, aby se rozhodl, zda se po ní vydá. V knížce je spousta zajímavých myšlenek, už teď vím, že se k ní budu ještě mockrát vracet."
Michal Halva, Brno

"Milá Peti,
z celého srdce ti děkuji za čas, který jsi věnovala sepsání své první knížky. Je to výjimečná kniha od výjimečného člověka.

Už dlouho se mi nestalo, že jsem si z nějaké knížky dělala poznámky, které chci mít neustále u sebe. Taky jsem si jistá, že jakmile se v životě zase dostanu někam, kde mi není dobře, že v první řadě vytáhnu tvou knihu. Bude to pro mě něco jako kormidlo a maják na rozbouřeném moři. A je jasné, že tyto okamžiky přijdou. Děkuji ti za tento veliký dar."
Zdeňka, Praha

"Děkuji za knihu, je úžasná, vy jste úžasná, že otvíráte oči jiným.... ukazujete nám, jak se dá svět vidět jinak a za to moc děkuji."
Lenka Lévová

"Ahoj Peťo, knížka se mi moc líbila. Ze začátku se mi jako technikovi zdála právě až moc technicky popisná, ale postupně mě tvůj příběh vcucnul a začal mi otvírat spoustu nových otázek a pospojoval množství souvislostí. A právě to jemné spojování zdánlivě nesouvisejích všednodenních detailů je příjemné, je to příjemné potvrzení toho, že vše má svůj řád a klid, a že se není třeba změny bát a při hledání svého potenciálu se můžeme naplno oddat a věřit svým pocitům."
Petr Hynek, Bavorov

"Dobrý den Petro, přečetl jsem Vaší knihu již dvakrát za sebou a velice mne zaujala, je úžasná! Děkuji! V některých pasážích jakoby kopírovala můj životní příběh, až mě občas příjemně mrazilo. Obdivuji Vaší odvahu s jakou jste opustila poměrně jisté a dnes asi i prestižní zaměstnání a začala se věnovat tomu, co Vás více baví a naplňuje. To dnes mnoho lidí nedokáže. Vaše kniha je pro mě velkou inspirací, a nebojím se to říci i takovým návodem pro zvládnutí určitých životních situací. Vždy když mi není moc dobře, vzpomenu si na Vaše citace z této knihy a najednou se na problém dokážu podívat i z jiné strany, a náladu mám najednou na 100%. Když si do některých pasáží dosadím svůj příběh, zdá se mi pak, že je to psané pro mně na míru. Děkuji Vám velice a už se těším na další knížku. Přeji Vám vše dobré ve Vaší krásné činnosti a práci s lidmi. P.S. A ten název „JINÝ PŘÍSTUP" ten sedí, Vy máte opravdu jiný, krásný přístup k lidem."
František Kamelský, Chocerady

"Dobrý den Petro, Vaše knížka mi přišla velmi vhod, četl jsem jí s radostí, mnohé mi dala. Velice se mi líbí Vaše přirovnání, která pro mě byla asi nejužitečnější, budu si je pamatovat! Super pochopitelné pro mysl. Vybavuji si teď tři: dílky a puzzle, míč na hřišti, ego převlečené za duchovno. A taky, že tělo a mysl jsou naši parťáci, to je taky moc hezké!
Děkuji Vám s velkým D a těším se na další Vaši knihu(y)/články s otevřeným srdcem."

Míra, Trhanov

"Petruško, ahoj, děkuju ještě jednou ze srdce za Tvou knížečku, je to prostě jedním slovem boží :-). Přiznám se Ti, že na mě silně zapůsobila jako učebnice života... Líbám, M."
Markéta, Brno

"Úúúžasná knížka od úúúžasné osoby. Děkujem!"
Ivana, Znojmo