Necháme se napálit nebo ne?

V nepříjemných situacích máme dvě různé krajní volby. Při reakci na tu vyvstalou situaci můžeme vycházet ze strachu. Tato volba se projevuje tak, že kolem sebe kopeme, házíme vinu na jiné, v komunikaci jsme bojovní, vyčítaví, trpíme sebelítostí atd. Chytneme se tak na lep a v ten moment nakrmíme svého naschválníčka uvnitř nás, který ke své existenci potřebuje potravu. A tu mu dodáváme pokaždé, když se chytneme na pozlátko úlevy, byť krátkodobé a zareagujeme ze strachu – obviňujeme sebe, jiné, atd.

Můžeme však zareagovat jinak. My máme tu moc! Nemusíme skočit na lep, nemusíme chytnout po té krátkodobé úlevě. Namísto toho si můžeme v té situaci uvědomit, že všechno je v pořádku a že vše má svůj smysl. Když si toto v té situaci začneme uvědomovat, tak současně ve svém těle začneme pociťovat klid a mír, boje ustanou. Nebo alespoň trochu se ten vnitřní boj zmírní a emoce nás tak méně ovládají. A toto je pak chvíle, kdy vidíme tu škvíru, kudy jít dál. Nevidíme nakonec cesty. Vidíme na ten nejbližší krok, který nevychází z odporu, z agrese, ale vychází ze srdce. Může se zdát, že ten nejbližší krok tu situaci neřeší. Avšak jen zdánlivě ji neřeší. Ve skutečnosti tímto krokem, který nevychází z odporu, si otevíráme možnosti – dovolujeme vstoupit synchronicitám, které nás zavedou k druhému kroku a tak pořád dokola, dokud se s údivem neohlédneme, abychom zjistili, že ta situace je vlastně vyřešená.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, šiřte mé články a povědomí o webu Jinypristup.cz mezi další lidi, objednejte si moji knihu, nebo mi zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Možnost objednat se na individuální sezení zde

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.
Dozvědět se víc

Kde se můžeme potkat?
Akce

Po letech jsem se rozhodla opět pořádat skupinové akce – přednášky, semináře, besedy a přijímat pozvání vystoupit na různých akcích.
Zde je přehled nejbližších akcí, které pořádám sama nebo kde vystupuji na pozvání.
Dozvědět se víc