Jeden z mnoha způsobů, jak pracovat se strachy

Jedna žena si chtěla na individuálce poskytnout informace ohledně své práce. Celý dosavadní život byla spíš workoholik. Svoji práci brala velice vážně, v práci dělala za dva a ať byla v jakékoliv, šéfové se na ni mohli spolehnout.

Před několika měsíci z jedné odešla, a to pod velkým vnitřním tlakem. Najednou již nebyla schopná pro práci obětovat to, co dříve a dávat té práci tolik svého času. Navíc jí to celé už přestalo uspokojovat. Ten strach, co bude dělat, jak se uživí, byl po nějaké době snesitelnější než představa, že v tom zůstane. Já sama toto vyústění, toto vygradování vnitřního tlaku, velice dobře znám.

Těch několik měsíců bez práce, které si dopřála, jí sice značně snížilo množství úspor, avšak ona se mohla více věnovat sobě a tomu, na co neměla čas a být více sama se sebou. Díky tomu si ujasnila mnohé, došly jí mnohé souvislosti a v době, kdy se objednala na individuálku, cítila, že končí její období stáhnutí se do ticha a že chce být znovu aktivní a činná.

Po navození pocitu bezpečí se v rámci vizualizace na to zeptala průvodce, který k ní přišel. Pověděl jí, že je nyní ve fázi cesty, kde je důležité, aby měla svůj stabilní příjem, který by jí pokryl její potřeby. Doplnil, že období stáhnutí se, období pasivity bylo pro její zvýšení sebeúcty potřeba, stejně jako nyní je pro další nárůst její sebeúcty zapotřebí, aby znovu měla stabilní přísun financí na vše, co potřebuje.

Na to žena průvodci pověděla, že cítí, že chce znovu být ve svém životě aktivní a jakoby se vrátit do pracovního procesu, avšak že má velký strach, že bude v práci ze strany šéfů, kolegů zažívat ponižování atd., které zažívala v různé intenzitě v předchozí práci a vlastně i v těch předešlých.  Doptala se, jestli by jí s tím strachem nemohl pomoci. Průvodce s úsměvem přikývl, jakoby čekal, až žena sama o to požádá. Vzal jí za ruku a ocitly se v takovém tmavém tunelu.

... Prožívám podobné pocity, které popisujete v knize a tak vím, že jdu krůček za krůčkem správnou cestou k sobě :-) Kniha mi zároveň pomohla k tomu, v sobě najít odvahu, abych činil ve svém životě další praktické kroky, které cítím od srdce...

Míra

Když si do některých pasáží dosadím svůj příběh, zdá se mi pak, že je to psané pro mně na míru. Děkuji Vám velice a už se těším na další knížku. Přeji Vám vše dobré ve Vaší krásné činnosti a práci s lidmi. P.S. A ten název „JINÝ PŘÍSTUP" ten sedí, Vy máte opravdu jiný, krásný přístup k lidem.

František

…Díky Tvému vedení a postupně následujícím otázkám dochází k nádhernému "zrcadlení", kdy se mohu do sebe hlouběji podívat a nalézt pocity i skutečnosti, o kterých jsem nevěděla a byly velice hluboce skryty. Nyní vyplouvají na povrch a já se s nimi mohu smířit, přijmout je a tím zbavit různých bloků a subjektivních domněnek i představ, …Už teď jsem díky Tobě ušla kus cesty … Díky za vše!

Bára

Když jsem se chystala na první individuálku s Peťou, měla jsem představu, že si prostě budeme povídat a že na základě rozhovoru získám odpověď na své otázky. Skutečnost ale byla naprosto ohromující! Otevřel se mi doslova svět za zrcadlem! Ocitla jsem se uprostřed ohromného dobrodružství svého vlastního nitra, kde se mi laskavým a příjemným vedením dostalo návodu na cestu k sobě.

Markéta

Žena popisovala, že se drží za ruce a procházejí tím tunelem. Povídala, že je tam chlad a ten cítí i na svém fyzickém těle. Jak tím tunelem procházeli, žena si všimla, že kolem nich začíná být více světla. Po chvíli pověděla, že to světlo v tom tunelu vychází ze zeleného světla, které je kolem nich. Po chvíli se to zelené světlo proměnilo v bílé. V tu chvíli ji průvodce silně stiskl ruku a pobídl jí, ať jim společně projdou. Na konci toho bílého světla byla zahrada plná květin. Žena popisovala, že je to tam opravdu krásné.

Následně se žena průvodce doptala, jak jí ten tunel a to že jím prochází má pomoci se strachy. V tu chvíli věděla. Ten tunel je zhmotněný její strach, na který se ptala. Jak procházela tím tunel, procházela vlastně tím strachem, vydala se mu vstříc, aniž by tušila. A byla neskutečně požehnaná, neboť byť to bylo nepříjemné, byl vedle ní po celou dobu její průvodce, nebyla sama. Průvodce jí doplnil, že v rámci té vizualizace se s tím strachem setkala a vyšla, prošla jím, více jej přijala a tak se více z něj osvobodila. Což se projeví v realitě jejího života, neboť její strach má nyní zase o něco více přijatý a tak situace, které by jí daný strach aktivovaly, se jí nebudou potřebovat dít, nebo ne tak intenzivně či často.

Daná žena si uvědomila, že vlastně dostala návod, jak pracovat v klidu domova se všemi svými strachy a pozvolna si je sama aktivně, zapojením své vůle, přijímat a osvobozovat se tak z omezení.

Bylo jí dále doplněno, že stejně tak, jak vkročila do toho tunelu, protože uvnitř cítila, že má, byť měla strach, a vstoupila do něj, aniž by tušila, kam jí to vede a že to bude pro ni nakonec prospěšné a že jde do krásné zahrady, stejně tak má přistupovat ke všem výzvám ve svém životě.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Líbil se vám článek?
Od léta 2014 zhruba co týden píši a zveřejňuji článek pro vás všechny. Za tu dobu jich je na webu přes 400 a budou postupně přibývat další. Všechny jsou volně dostupné a můžete si je pročítat.
Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, můžete mi zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. Za každé přispění mnohokrát děkuji.

Mohlo by vás zajímat

Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.

Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.

Dozvědět se víc

Kde se můžeme potkat?
Akce

Aktuálně nejsou plánované termíny. Pokud máte zájem, kontaktujte mne.

Dozvědět se víc

... nebo pokračujte na další články

21. Březen 2019 - 7:59
Jak zharmonizovat vztahy ve svém okolí

Podělím se s vámi o jedno poznání, které mi došlo pod vlivem mnoha nepříjemných situací. A i přes to je mnohdy pro mě těžké ukočírovat své ego a ve svém životě to aplikovat.

V těch situacích se opakovalo následující. Čas od času během existence dané nepříjemné vazby s dotyčným jsem se já nebo dotyčný snažili ve vztahu k tomu druhému udělat nějaký vstřícný krok. Avšak já či ten druhý jsme vstřícnost toho druhého z nás vzali a hodili do koše a ještě pěkně před očima toho darujícího se tomu počinu vysmáli (obrazně).

Více

15. Březen 2019 - 9:48
Znamení zvěrokruhu a jejich význam pro nás očima laika

Občas slyším od lidí větší či menší opovržení nad určitými slunečními znameními zvěrokruhu.

Např. „Ona je „Beran“, to vypovídá o všem.“ „Pana“ není nic moc dobré znamení.“ „Ty jsi „Kozoroh“, to je mi pak jasná ta přízemnost“ Ona či on musí být rodinný typ, když je „Rak“.

Jenže je to mnohem složitější. A toto zjednodušování, které občas zaslechnu, mě vedlo k sepsání tohoto článku.

Více

9. Květen 2019 - 10:50
Jak se za nezdarem otěhotnět může skrývat strach mít dítě

Nedávno jsem měla na individuálce jednu ženu. Ta řešila svůj věk a v té souvislosti to, že dosud nemá děti, které by tolik chtěla. K tomuto tématu si chtěla poskytnout bližší informace.

Po ukotvení a navození pocitu bezpečí k ní v rámci vizualizace přišel jeden z průvodců. Zeptala se, zda by ji mohl pomoci pochopit, proč se jí to tak děje a zda by jí mohl pomoci něco uvnitř sebe změnit. Průvodce pokývl a v ten okamžik viděla sebe jako malou holčičku z tohoto života. Stačil krátký obraz z jejího dětství a ona se rozplakala a v slzách pověděla, že to chápe.

Více

6. Červen 2019 - 7:35
Jak mocní jsme a jakou moc máme

Jedna žena na individuálce si chtěla poskytnout informace a podporu ohledně své sebeúcty. Chtěla si pomoct svoji úctu k sobě samé zvýšit.

Více

23. Prosinec 2018 - 12:26
Poděkování

Milovaní lidé,

další krásný rok je téměř za námi. Pro mě byl velmi náročný, avšak právě tím i velmi štědrý. Vše má rub i líc :-)

Situace, které jsem prožívala, a které mě velmi rozrušovaly, se oproti dřívějším letům netýkaly základních životních podmínek jako osobní a rodinný život, pracovní směřování. Naopak, tam jsem nacházela podporu a zázemí. Jednalo se o jednorázové situace (zdánlivě nikam nezapadající, zdánlivě nahodilé a nesouvisející). Ty všechny mě však umožnily setkat se se svými velmi hlubokými zraněními, na které uzrál čas k uzdravení.

Více

18. Prosinec 2018 - 11:06
Co znamená, že rodina drží pohromadě

Nedávno jsem vyslechla jeden rozhovor. Jedna z žen povídala o nepříjemném zážitku se svojí rodinou. Ta nepříjemnost spočívala v tom, že se jí jeden z blízkých nezastal s odůvodněním, že to měl udělat, když jsou rodina. A zakončila to útrpným výrazem ublížené, že rodina by měla držet pohromadě. Jakoby říkala, jaký ona je chudák, že tomu tak dle ní v její rodině není.

Více