Jak vyrůst na nepříjemnosti aneb jak v sobě přepsat destruktivní nastavení

Když jste v situaci, která se vám nelíbí, a zlobíte se na ni, na sebe či jiné v ní nebo se přistihnete u něčeho, co vám nejde, u nějakého vašeho selhání a jste na sebe naštvaní atd., tak v tomto momentě se zastavte.

Předně si uvědomte, že ta situace, ten člověk, ta vaše nedokonalost nebo to vaše selhání je tu pro vás ne proti vám! To všechno vám přišlo na pomoc, aniž by si toho možná bylo vědomo. To všechno vám totiž poskytlo příležitost, jak zase kousek anebo jednou provždy přepsat nějaké vaše nastavení uvnitř vás (často nevědomé), díky kterému chcete mít v životě (nevědomě) to, co se vám na vědomé rovině nelíbí, a co si pak i přitahujete.

Těch technik je celá řada a řekla bych, že jsou nevyčíslitelné.

Představte si vaši tvořivou schopnost jako plátno, které je pomalováno tím destruktivním nastavením. Aby bylo možné si ten prostor, tu sílu vzít zpět a namalovat tam tak něco konstruktivního, něco, co by nám přinášelo více radosti v životě, co by řešilo danou „neřešitelnou“ situaci, je třeba to plátno nejdříve zbavit těch malůvek, toho destruktivního přesvědčení. Jinými slovy je třeba se dostat do stavu nula, do svého středu v té dané situaci v tom daném tématu. Když jste v tom stavu nula, je to plátno čisté a vy máte teprve prostor namalovat na něj něco konstruktivnějšího.

... Prožívám podobné pocity, které popisujete v knize a tak vím, že jdu krůček za krůčkem správnou cestou k sobě :-) Kniha mi zároveň pomohla k tomu, v sobě najít odvahu, abych činil ve svém životě další praktické kroky, které cítím od srdce...

Míra

Když si do některých pasáží dosadím svůj příběh, zdá se mi pak, že je to psané pro mně na míru. Děkuji Vám velice a už se těším na další knížku. Přeji Vám vše dobré ve Vaší krásné činnosti a práci s lidmi. P.S. A ten název „JINÝ PŘÍSTUP" ten sedí, Vy máte opravdu jiný, krásný přístup k lidem.

František

…Díky Tvému vedení a postupně následujícím otázkám dochází k nádhernému "zrcadlení", kdy se mohu do sebe hlouběji podívat a nalézt pocity i skutečnosti, o kterých jsem nevěděla a byly velice hluboce skryty. Nyní vyplouvají na povrch a já se s nimi mohu smířit, přijmout je a tím zbavit různých bloků a subjektivních domněnek i představ, …Už teď jsem díky Tobě ušla kus cesty … Díky za vše!

Bára

Když jsem se chystala na první individuálku s Peťou, měla jsem představu, že si prostě budeme povídat a že na základě rozhovoru získám odpověď na své otázky. Skutečnost ale byla naprosto ohromující! Otevřel se mi doslova svět za zrcadlem! Ocitla jsem se uprostřed ohromného dobrodružství svého vlastního nitra, kde se mi laskavým a příjemným vedením dostalo návodu na cestu k sobě.

Markéta

Jak docílíte toho stavu nula, svého středu? Když jste v té nepříjemnosti nebo se přistihnete u nějaké své nedokonalosti, zkuste to nevnímat jako negativní. Prostě to zkuste vzít jako holý fakt – nepodařilo se to, promrhal jsem roky života, celou dobu mi lhal, nedostal jsem se na výšku, přestala mě ta práce bavit atd.

Vyrostu na tom v momentě, a tedy to přenastavím a vykřešu tak z toho pro sebe maximum, když z toho nezdaru přestanu vytvářet negativní věc. Když to nevnímám jako něco špatného. Naopak, kdy to vnímám jako příležitost se něco naučit. V těle začnou kolovat takové ty pocity vzrušení a těšení se jako když se chystáte na 80 km na kole, když doteď jste jezdili pouze kolem domu. Je to podobné, jako když očekáváte své první dítě, na které se moc těšíte, a uvnitř vás je trochu nervozita z nové role, odpovědnosti a ze všech těch změn.

Touto změnou vnímání dané nepříjemnosti vystupujete z polarity – v tu chvíli dokonalost a nedokonalost, světlo a stín je jen pojem, projev toho samého z různé roviny. Tím se dostáváte do role pozorovatele. A z tohoto stavu vědomí – z pozice pozorovatele, z pozice neutrality a tedy ze svého středu, lásky se rozhodujete, že tyto programy, tato nastavení již nepotřebujete. Ten program tím propustíte a vezmete si tam z něj svoji sílu. V ten moment smažete tu tabuli plnou daného destruktivního přesvědčení a je v tu chvíli na vás co na tu čistou tabuli v tom daném tématu napíšete, jaký nový více konstruktivní program si vytvoříte.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Líbil se vám článek?
Od léta 2014 zhruba co týden píši a zveřejňuji článek pro vás všechny. Za tu dobu jich je na webu přes 400 a budou postupně přibývat další. Všechny jsou volně dostupné a můžete si je pročítat.
Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, můžete mi zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. Za každé přispění mnohokrát děkuji.

Mohlo by vás zajímat

Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.

Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.

Dozvědět se víc

Kde se můžeme potkat?
Akce

Aktuálně nejsou plánované termíny. Pokud máte zájem, kontaktujte mne.

Dozvědět se víc

... nebo pokračujte na další články

2. Leden 2019 - 17:53
Ohlédnutí za rokem 2018 a rok 2019

Milovaní lidé,

ukončili jsme rok 2018. Tak jako jistě mnozí z vás i já v tomto čase analyzuji, přehodnocuji, ohlížím se zpět za tím vším prožitým a uskutečněným. Dělám takovou inventuru a s příchodem dalšího roku začínám s novou dosud nepopsanou stránkou.

Tato retrospekce mi často začíná adventem, vrcholí v průběhu vánočních svátků a finišuje počátkem nového roku.

Více

14. Prosinec 2018 - 11:13
Zaměřením se na každý jednotlivý krok zvládneme i to, co by pro nás jinak bylo nemyslitelné

V létě jsem vyjela na kole na jednu takovou kopcovitou vyjížďku. Během toho výletu jsem si znovu, avšak jinou formou, něco již z toho pro sebe objeveného uvědomila. A co to bylo, popíši v tomto článku.

Když jsem se během jízdy na kole zadívala do dáli, jak velký kus toho kopce mám před sebou, jelo se mi tíž, měla jsem chuť to vzdát, každé šlápnutí do kopce mi přišlo malé, nepatrné, měla jsem pocit, že se neposouvám atd.

Více

9. Květen 2019 - 10:50
Jak se za nezdarem otěhotnět může skrývat strach mít dítě

Nedávno jsem měla na individuálce jednu ženu. Ta řešila svůj věk a v té souvislosti to, že dosud nemá děti, které by tolik chtěla. K tomuto tématu si chtěla poskytnout bližší informace.

Po ukotvení a navození pocitu bezpečí k ní v rámci vizualizace přišel jeden z průvodců. Zeptala se, zda by ji mohl pomoci pochopit, proč se jí to tak děje a zda by jí mohl pomoci něco uvnitř sebe změnit. Průvodce pokývl a v ten okamžik viděla sebe jako malou holčičku z tohoto života. Stačil krátký obraz z jejího dětství a ona se rozplakala a v slzách pověděla, že to chápe.

Více

17. Leden 2018 - 11:48
Rok 2018 jako rok sebeúcty a nalezení bezpečí uvnitř sebe

O rekapitulaci mého roku 2017 a o vizích roku 2018 jsem už psala. Ale já cítím v souvislosti s dnešním novoluním v kozorohu a prvním úplňkem tohoto roku v raku, že mám napsat, k čemu nás budou energie tohoto roku vést, a možná v některých případech až nutit. Pro mě samotnou je to velmi překvapivé, že o tom mám psát. Vůbec jsem to neměla v plánu.

Více

11. Duben 2019 - 8:12
Osvobozování rodinných vazeb právě probíhá

Před pár dny jsem viděla animovaný film „Jak vycvičit draka III.“ Jeho příběh mě inspiroval k sepsání tohoto článku. Inspirovali jste mě k němu mnozí již dříve svými podobnými příběhy na individuálkách, ale ten film byl tím posledním impulsem, který mě dovedl k činu.

Více

15. Březen 2019 - 9:48
Znamení zvěrokruhu a jejich význam pro nás očima laika

Občas slyším od lidí větší či menší opovržení nad určitými slunečními znameními zvěrokruhu.

Např. „Ona je „Beran“, to vypovídá o všem.“ „Pana“ není nic moc dobré znamení.“ „Ty jsi „Kozoroh“, to je mi pak jasná ta přízemnost“ Ona či on musí být rodinný typ, když je „Rak“.

Jenže je to mnohem složitější. A toto zjednodušování, které občas zaslechnu, mě vedlo k sepsání tohoto článku.

Více