Ilustrace mé maminky jako důkaz o informacích kolem nás

O tom, že vše kolem nás je jen informace, jsem už mnohokrát z různých úhlů povídala. Ovšem tentokrát bych vám ráda tímto článkem dala možnost „sáhnout si“ na jeden konkrétní důkaz o tomto.

V průběhu psaní mé knihy, jsem svoji maminku, která odmalička krásně maluje, poprosila, jestli by mi nemalovala ke knize ilustraci. Co konkrétně maminka namaluje, jsem nechala zcela na ni.

Bylo na ni vidět, že je ráda. Bylo vidět, že je ráda, že má zase zdůvodnění, proč něco namalovat. Jenže pořad na namalování té ilustrace nebyl čas. Abyste rozuměli, moje maminka maluje moc ráda, jenže pořád něco musí, pořád jsou pro ni všichni a všechno důležitější než ona sama.

V mezidobí moje mamka onemocněla, měla pásový opar po celé puse. Nemohla tedy několik dní do práce a donutilo ji to zůstat doma v teple a odpočinout si.  Asi tři hodiny poté, co se vrátila od doktorky, která ji nařídila zůstat doma, moje mamka s malířkou košilí, rukama od barev a se štětcem v ruce vtrhla do mého pokoje a s nadšeným výrazem malého dítěte na mě vyhrkla: „Já jsem něco zkoušela“. Tak šťastnou jsem ji neviděla, ani nepamatuji. V té chvíli jsem „slyšela“ něco jako potlesk ze shora. Abych to připodobnila, „slyšela“ jsem radostný jásot, jako když tým, kterému fandíte, dá rozhodující gól.  Byl to pro mě nesmírně silný zážitek dojetí a vděčnosti.

Jenže informací v podobě euforie a nadšení z malování, a v podobě slyšeného potlesku ze shora to nekončilo. Taťka, který se vrátil ten večer z práce, se podíval na obrázek, který mamka namalovala, a řekl, že v tom obrázku vidí tančící holku nad srdcem.

Poté co to řekl, podívaly jsme se s mamkou na ten obrázek znovu, a opravdu.  Mamka sice na první pohled namalovala přírodu, ale ta jakoby měla další rozměr a když se člověk podíval jinýma očima bez očekávání, že vidí strom a bažinu, skutečně v té bažině je namalováno srdce a ve stromech dívka, která tančí nad danou bažinou, tedy nad srdcem.  Sami si můžete vyzkoušet, co v daném obrázku uvidíte vy: http://www.jinypristup.cz/obchudek/knihy/na-cestu-za-svobodou-potencial

Poté, co jsem v té maminčině ilustraci zahlédla i já tu dívku, která tančí nad srdcem, mě přišla myšlenka. Moje maminka si tou ilustrací namalovala informaci pro sebe, informaci o své vlastní cestě, a sice že toto je ta činnost, která roztančí její srdce. Vzápětí se mi uvnitř rozlilo teplo a ohromná vnitřní radost a taková vděčnost, že to nejsem schopná slovy popsat.

Moje maminka byla už jako dítě, co vím z vyprávění, charakteristická tím, že krásně malovala, háčkovala, vyšívala, pletla, šila a vytvářela krásné věci z různých materiálů. Jenže, očekávání okolí byla jiná. (A to není důvod k lítosti či nějaké zlobě, nejspíše si to maminka sama vybrala jako svoji cestu). Nyní však maminka dělá práci, která ji nebaví, kde nerealizuje sebe, svoji sílu, svůj potenciál.  A to se již odráží i na jejím těle. Avšak o tom, že nikdy není pozdě a že každý z nás má na své místo v daném životě dojít, kdy je připraven či jsou připraveny ty správné podmínky, svědčí i tyto informace okolo mé maminky. Vždyť mé mamince je po padesátém roku jejího života tímto krásným způsobem jemně sdělováno, kudy tudy.  A myslíte, že by to bylo sdělováno, když by už na to bylo pozdě? Možná právě teprve teď je ten správný čas.

Do tohoto života přicházíme, abychom se učili a pokud nám bude dáno, abychom prostřednictvím našeho života, pomáhali. Někdo z nás tak má něco důležitého vytvořit ve svých patnácti letech, někdo ve třiceti, jiný po padesátce a někdo v posledních letech života.

Milovaní lidé, nikdy není pozdě, vše má svůj čas.

Množí se mi dotazy, zda by moje maminka nebyla ochotná namalovat i něco pro některé z vás. Dle jejích slov velice ráda. V těchto případech se prosím domlouvejte přímo s mojí maminkou na: [email protected]. Děkuji.

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, můžete mi zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Akce na http://www.jinypristup.cz/akce

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.
Dozvědět se víc

Zeptejte se
Poradna přes mail

Posláním této mé aktivity je vytvořit další prostor, kde se vy sami můžete prostřednictvím aktivity jiného spojit se svojí vlastní vnitřní moudrostí a odpovědět si tak na své aktuální otázky.
Informací pro vás tak není má reakce na vaši otázku, ale to, co vás v mé odpovědi dojme, co se vás dotkne, co se vám tím připomene, vybaví jako obraz, pocit, myšlenka nebo vás i rozruší. Má odpověď na vaši otázku je tak pouze mostem mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí.
Dozvědět se víc