Nenaplněná touha jako dar

Nedávno jsem napsala a zveřejnila článek „Proč je dobré přijmout průběh porodu“. Od té doby se mi v mailové schránce množí dotazy z této oblasti. Nejsem psycholog ani lékař. Pouze píšu a lidem sděluji svoje souvislosti, ke kterým jsem pro sebe dospěla na základě svých životních "dramat".

Když jsem se chystala zareagovat na dotaz jednoho z vás týkající se potratu milovaného děťátka, chtěla jsem původně jen napsat, že tuto zkušenost nemám a podpořit svým obecným poznáním, že vše je podle mě tak, jak má být. Pak mě napadlo povědět o jedné konkrétní oblasti svého života týkající se dětí a na ní vysvětlit toto své poznání, že vše je, jak má.

A tak se tímto dělím o tento svůj příběh i s vámi ostatními. Třeba vám prostřednictvím něj, něco dojde a zodpovíte si sami na své ať už vyslovené nebo nevyslovené otázky.

Je mi 32 let. Potrat jsem nezažila, děti ještě nemám. Ale já děti chtěla mít už na výšce v jednom z předchozích vztahů, ve kterém jsem tehdy byla. Ale prostě to nedopadlo.

Na jedné straně je ve mě stále ještě trochu lpění, ta bytostná touha mít už dítě a vůbec je někdy v tomto životě mít, avšak na druhé straně cítím ohromnou vděčnost za to, že se tak doposud ještě nestalo a maminkou ještě nejsem.

Od mých 27 let a hodně intenzivně poslední 2 roky se výrazně měním, mění se mi hodnoty, a tak i postoj k dětem. Dřívější představa, že děti jsou něco, co se má mít, "vlastnit", co tedy má poslouchat a co já budu vychovávat, se změnila na to, že děti jsou rovnocenní lidé jen v menším těle, a v posledním období na to, že jsou to duše nám často velmi známé, které se chtějí dostat do naší blízkosti, abychom si s nimi něco hezky dořešili :-)

Jsem vděčná za to, že pokud budu mít někdy tady děti, budu je mít až po tomto zjištění. Budu si tak úplně jinak užívat jejich přítomnost.

A na základě tohoto mého prožitku, že po letech nenaplněné touhy a trápení se tím, já najednou cítím vděčnost za to, že se to ještě nestalo a že až to nastane, úplně jinak si tu blízkost užiji (a k tomu bych nedospěla, kdybych si neprožila danou nenaplněnou touhu), vám chci sdělit moje poznání, že i v této oblasti je vše tak, jak má být.

Pokud se vás potrat milovaného děťátka či jiná podobná bolestivá zkušenost v souvislosti s dětmi týká, není si podle mě třeba nic vyčítat. Naopak, snažila bych se být vděčná za lekci, která se mi udála či děje. Nic není náhoda :-) Začala bych žít více v radosti, těšila se z každého okamžiku, který tu mám, děkovala za vše. A až přijde čas, miminko, které se má narodit právě vám, a se kterým si máte být na blízku, se narodí právě vám a to za okolností a v čase, kdy má. Ony miminka podle mě vědí, kdy se a jak mají narodit :-)

Zkuste si v sobě uchovat a pěstovat to, že jste úžasní, cenní a pro sebe tím nejúžasnějším a nejcennějším. Tomu vašemu miminku poděkujte, že přišlo, jak přišlo nebo že ještě nepřišlo, a dalo Vám tím tak byť třeba bolestivou zkušenost, jelikož vy jste se díky těmto prožitkům něco naučili :-).

Můžete si myslet, že jsem cvok, když toto píšu. Myslím si však, že je to ohromné požehnání, které se dostává těm, kterých se toto téma týká (úplně mě to dojalo).

AKCE:

Pondělí 11.7.2016, 18:00 - 20:00, Brno (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít využívat svůj potenciál", cena 500,- Kč, přihlásit se

Středa 13.7.2016, 18:00 - 20:00, Prostějov (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít využívat svůj potenciál", cena 500,- Kč, přihlásit se

Čtvrtek 14.7.2016, 18:00 - 20:00, Prostějov (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít čerpat informace ze svých emocí", cena 500,- Kč, přihlásit se

Pondělí 18.7.2016, 18:00 - 20:00, Znojmo (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít využívat svůj potenciál", cena 500,- Kč, přihlásit se

Úterý 19.7.2016, 18:00 - 20:00, Znojmo (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít čerpat informace ze svých emocí", cena 500,- Kč, přihlásit se

 

MOŽNOST JAKÉHOKOLIV Z NABÍZENÝCH SEMINÁŘŮ PŘES SKYPE, cena 800,- Kč za 2 hod.

MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍHO SEZENÍ PŘES SKYPE, cena 800,- Kč za 2 hod

 

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Cílem těchto individuálních sezení není to, že já vám budu ukazovat, kde máte omezení (bloky), ale to, že si sami na sezení nebo posléze přijdete na to, kde je máte. Cílem  těchto individuálních sezení není ani to, že vás budu zbavovat některých vašich bloků, cílem je ukázat vám, jak si je můžete zpracovat sami, a předat tak poznání, že všichni v sobě máte tu moc a podpořit vás, abyste ji začali využívat pro prospěch svůj a všech. Vše, co budu povídat, vychází z mé zkušenosti, a jelikož jsme všichni stejní (máme stejný cíl), má zkušenost vám může pomoci se rozpomenout a uvědomit si to vaše.
Dozvědět se víc

Kurz
Vzdělávácí cyklus „JINÝ PŘÍSTUP“

Posláním Vzdělávacího cyklu „JINÝ PŘÍSTUP“ je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Nebudete se nic učit, budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Dozvědět se víc