Proč je dobré přijmout průběh porodu

K tomuto tématu mě dovedly myšlenky, které mi v poslední době opakovaně přicházely při různých setkáních s přáteli, kteří jsou novopečeně mámy a tátové.

Při přátelském posezení někteří z nich různě mezi řečí prohodili, že by býval porod byl jiný, kdyby … a často při těchto prohlášeních byl cítit vztek, zloba, výčitky a lítost.

Nejsem zatím maminkou, a tak možná mnozí z vás si pomyslí, co o tom vím. Přesto se s těmi, kteří si to mají přečíst, chci o tyto myšlenky podělit.

Vše je, jak má být. Vše, co se nám děje, a jak se nám to děje, je úplně v pořádku. Budeme-li se na naše situace dívat z užšího pohledu, a vnímat se jen jako tělo v tomto čase, pak budeme mít potíž s přijímáním našeho života a budeme jej mnohdy odmítat právě těmi pocity zloby, vzteku, výčitkami a lítostí. Jenže, to je projev ega, našeho užšího vnímání, kdy sebe vidíme jen jako kus masa a kostí. Z tohoto pohledu je obtížné vidět, že vše má hlubší smysl a vše má nějaký důvod.

Dítě přicházející na tento svět také přichází tak, jak přijít má a v čase, kdy přijít má. Mohli jsme si to představovat jinak, měli jsme to v plánu jinak, chtěli jsme přivést na svět donošené dítě, jenže, to jsou jen naše představy, naše ego, naše lpění.

Vše spěje do rovnováhy, a tudíž i to, co se nám zdá nespravedlivé a možná i kruté, je jen vyrovnání a srovnání něčeho, co nejsme schopni třeba zatím vnímat.

Když se trápíme nad tím, jak naše milující dítě přišlo na svět, když se zlobíme na komplikace, které dle nás nemusely nastat, když v sobě neustále živíme muka, výčitky, pocity křivdy a ublížení z průběhu porodu, nepřijímáme příchod našeho dítěte na tento svět, a tedy ani je samotné. Dítě, byť nevědomě, cítí, že způsobilo či zprostředkovalo bolest, křivdu, ublížení, přesněji, že jeho maminka nebo tatínek to tak vnímá. Dítě cítí, že maminka vnímá průběh darování jeho života jako něco, co se mělo darovat jinak, a může se tak cítit nepřijímané a dlužné.

Ovšem, když vše je tak, jak má, je i v pořádku, že někteří rodiče cítí ublížení v souvislosti s příchodem na svět jejich dítěte a je i v pořádku, že některé děti do sebe vstřebají to, že ublížily nebo se toho účastnily. Ovšem, je, jak má být, i to, že já jsem teď napsala tento článek a že někdo prostřednictvím něj něco v sobě pochopí a někdo se odvrátí. Vše je tak, jak má být.

AKCE:

Sobota 11.6.2016, 10:00 - 12:00, Prostějov (místo bude upřesněno) 

Seminář "Jak začít čerpat informace ze svých emocí", cena 500,- Kč, přihlásit se

Neděle 12.6.2016, 10:00 - 12:00, Prostějov (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít vnímat vedení, kterého se nám dostává", cena 500,- Kč, přihlásit se

Pondělí 13.6.2016, 18:00 - 20:00, Brno (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít vnímat vedení, kterého se nám dostává", cena 500,- Kč, přihlásit se

Úterý 14.6.2016, 18:00 - 20:00, Prostějov (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít vnímat vedení, kterého se nám dostává", cena 500,- Kč, přihlásit se

Sobota 18.6.2016, 11:30 - 13:30, Znojmo (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít vnímat vedení, kterého se nám dostává", cena 500,- Kč, přihlásit se

Neděle 19.6.2016, 10:00 - 12:00, Znojmo (místo bude upřesněno)

 

Další akce na http://www.jinypristup.cz/akce

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Cílem těchto individuálních sezení není to, že já vám budu ukazovat, kde máte omezení (bloky), ale to, že si sami na sezení nebo posléze přijdete na to, kde je máte. Cílem  těchto individuálních sezení není ani to, že vás budu zbavovat některých vašich bloků, cílem je ukázat vám, jak si je můžete zpracovat sami, a předat tak poznání, že všichni v sobě máte tu moc a podpořit vás, abyste ji začali využívat pro prospěch svůj a všech. Vše, co budu povídat, vychází z mé zkušenosti, a jelikož jsme všichni stejní (máme stejný cíl), má zkušenost vám může pomoci se rozpomenout a uvědomit si to vaše.
Dozvědět se víc

Kurz
Vzdělávácí cyklus „JINÝ PŘÍSTUP“

Posláním Vzdělávacího cyklu „JINÝ PŘÍSTUP“ je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Nebudete se nic učit, budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Dozvědět se víc