Živé vysílání

Pro členy Klubu každou první středu v měsíci od 20:00 do cca 21:00 živé vysílání na webu jinypristup.cz v sekci Klub. Následující bude 6.1.2021. To, o čem budu povídat, bude na vás. Obsah bude tvořen z vašich dotazů a mých odpovědí. Prosím členové Klubu pište na email své dotazy a já za sebe se rozpovídám k těm, ke kterým budu mít co říct. Děkuji a moc se těším. Peťa

Darování

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, můžete mi zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“.

Pro mezinárodní platbu: IBAN: CZ03 3030 0000 0014 6213 6038. BIC: AIRACZPPProsím však o to, aby i u zahraniční platby bylo alespoň ve zprávě pro příjemce uvedeno: "Petra Jelínková, DAR"

I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

 

Mám sen, že se budeme všichni vzájemně podporovat. To, co nám přináší radost, pohlazení a podporu, to budeme vyživovat a starat se o to, a to bez ohledu, zda si to poskytujeme sami nebo nám tato radost přichází prostřednictvím jiného. Ne není to utopie! Je to jen otázka volby a začíná to u každého z nás.

Zamyslete se, jak asi začala ta otročina s penězi, která vygradovala tak, že bez peněz se člověk ani nenapije, ani nenají a nemá ani kde se schovat před deštěm a mrazem nebo horkým sluncem?

Taky to začalo od hrstky lidí, kteří uvěřili, že peníze pomůžou něco změnit, zjednodušit (třeba směnu výrobků). Záměr mohl být sebeušlechtilejší. Avšak, podívejte se, jak se tento, třeba i láskyplný záměr změnil v otročinu. Podívejte se, jak mocné nyní peníze jsou. Kdo jim dal tu moc? My! Kdo tuto moc zneužil? My!, My rozhodujeme, co bude mít moc a jak bude tato moc využita (zda pro podporu lásky nebo pro podporu strachu). A jak to, že jsme dokázali něčemu dát moc? My jsme MOCNÍ! My jsme ta moc! Jedině my máme v rukou osud všeho kolem nás, hodnotu všeho, co nás obklopuje. My svými záměry realizujeme svoji moc.

Možná si teď někteří z nás řeknou, že neneseme odpovědnost za to, že peníze mají takovou zničující moc, jelikož my jste nestáli u jejich zrodu a ani je nezneužíváme. Možná jsme u zrodu nestáli. Ale, opravdu je nezneužíváme pro podporu strachu? Opravdu nepřispíváme svým dílem k tomu, že peníze mají takovou zničující energii? Kolikrát sobě nebo jinému neuděláme radost něčím jen proto, že je to třeba koupit? Kolikrát nevydáme peníze jen proto, že co kdyby nám pak chyběly? Kolikrát ten, který nedisponoval penězi (a jinými materiálními statky), byl najednou v našich očích vnímán jako ten slabý a neschopný? Kolikrát jsme potřebovali dát najevo, co vše materiálního máme, abychom byli vnímáni jako ti schopní? Kolikrát jsme to všechno záviděli?

Na vynálezu peněz není nic špatného. Mohl to být krásný prostředek, který mohl zjednodušit život nám všem. Jenže, místo toho se stal nástrojem strachu a manipulace. Zneužili jsme svoji moc. A tuto zkušenost jsme nejspíš všichni potřebovali (jinak by se neudála).

Tolik z nás pocítilo dopad zneužití své moci v otázce peněz a jiných materiálních statků (v tomto či jiném životě), jejímž výsledkem byla existenční krize mnohých z nás. Díky tomuto zneužití jsme si mnozí v tomto životě (nebo jiných) sáhli na dno. Avšak jen díky tomu jsme si mohli prožít, že bez ohledu na to, jak nesvobodní v důsledku nedostatku peněz jsme, je jedna věc, kterou nám nikdo vzít nemůže - naši skutečnou svobodu. Svoboda našeho myšlení, vnímání, cítění o sobě a o všem okolo nás. Vnitřní svoboda je jediná skutečná svoboda. Proto i vězeň, který má uvězněné fyzické tělo v pár metrech čtverečních, se může cítit svobodnější než ten, který žije v luxusní vile s ohromným pozemkem okolo.

Jen my rozhodujeme o tom, čemu budou sloužit peníze a jiné hmotné prostředky, zda strachu nebo lásce (vzájemné podpoře, tvoření, sdílení, …). Zatím slouží převážně strachu.

Pojďme to změnit! Je už čas!

Stačí, když se hrstka z nás rozhodne, že začne peníze (a cokoliv jiného, čím disponuje) nebo alespoň část z toho používat pro konání radosti sobě, jinému, pro podporu sebe, jiného. Stačí, když se malinko nás rozhodne, že svoji moc v otázce peněz (a jiných materiálních statků) budeme využívat pro podporu lásky a nikoliv zneužívat pro posílení strachu.

Rozhlédněte se kolem sebe. Najdete tolik krásných aktivit lidí, kteří se něčemu věnují jen tak, že jim to dělá radost. A právě tím, že to dělají ze srdce, a vy se o této jejich aktivitě dozvíte, vyživují tím současně i vaše srdce láskou (podporou, soucitem, odvahou, inspirací, …). Tito všichni odvážní lidé vám přináší neskutečnou hodnotu (ať je to z radosti vyrobený hrnek, cestopis, článek, obraz, netradiční výroba nábytku, staronové pěstování plodin …,). Vysílají k vám touto jejich aktivitou energii (lásku), která vám pomáhá otevřít srdce, a více tak vnímat, cítit, více tvořit, více využívat svůj potenciál, více žít. Pozvedají (byť krátkodobě) vaši energii. A víte, jak to je – jaká energie uvnitř, taková se line do všeho vně nás (zákon rovnováhy).

Ten, kdo ve vás zažehne plamen, vám dal to jediné skutečné (jediný možný základ - jedinou skutečnou hodnotu). Vše je „jen“ energie, vše je o energii. Tou jsme tvořeni my a vše kolem. Ten, kdo vám pomohl svým životem, svojí cestou srdce zvýšit vaší energii, poskytl vám jediný možný stavební kámen pro tvoření něčeho většího, než jste tvořili doposud. Chápete? Jediné, co je skutečné, je energie. To je jediná skutečná komodita tu. A aby byla vyživující, povznášející, je potřeba, aby vycházela ze srdce (nikoliv ze strachu).