Obstojí náš vnitřní muž ve zkoušce?

V době vynuceného celospolečenského omezení jsme byli vedeni se zastavit a tedy více zaměřit pozornost na svoji ženskou energii. Ta se totiž projevuje zpomalením, nasloucháním, přijímáním, intuicí. K posílení ženské energie jsme byli vedeni všichni, ať jsme v těle žena nebo muž. Tato posílená ženská energie bude nově přijímat už jen posílenou mužskou energii. Ta je rovněž v každém z nás. A je to akce, realizace, činění rozhodnutí vně, přebírání odpovědnosti za naše vnější výtvory atd.

Posílená ženská energie znamená více obnovenou schopnost intuice, zpomalení, větší soucit, pochopení, naslouchání, přijímání toho, co v daný čas je (což neznamená souhlas). K tomuto jsme byli kolektivně celosvětově vedeni událostmi posledních týdnů.

V době postupného celospolečenského uvolnění napětí se po nás chce tuto posílenou ženskou energii dále udržovat v této její posílené rovině. A nikoliv se tedy vrátit znovu do zběsilého rutinního tempa s nabranými silami po delší době odpočinku. Ne! To bychom se opět dostali to realizace muže v nás, který je zcela odpojený od své ženy uvnitř nás, a který tedy realizuje, avšak bez obsahu, prázdně. Což se taky v mnohých odráží právě v pocitech prázdnoty.

Nyní se ze shora čeká na to, zda jsme pochopili, co nám to vše chtělo říct v našich individuálních a kolektivních životech a zda naši změnu vědomí, která se více či méně odehrála v každém z nás, si udržíme i v čase uvolnění nebo naopak v této ženské energii zeslábneme a budeme mít tendenci se vrátit do svých starých kolejí, kdy svůj ženský prvek (bez ohledu na to, zda jsme žena nebo muž) budeme nadále potlačovat a mít za nic.

Symbolicky řečeno, milující rodič si nyní ověří, zda jeho milující dítě je trvale soucitným, laskavým člověkem, se schopností sdílet a vymezit si laskavým způsobem svůj prostor, zda již je odpovědným člověkem ve smyslu uvědomování si odpovědnosti za svoji energii, kterou vyzařuje, a to i poté, co už dostalo od rodiče to, po čem toužilo, i poté, co povolil tlak a utichla bouře.

... Prožívám podobné pocity, které popisujete v knize a tak vím, že jdu krůček za krůčkem správnou cestou k sobě :-) Kniha mi zároveň pomohla k tomu, v sobě najít odvahu, abych činil ve svém životě další praktické kroky, které cítím od srdce...

Míra

Když si do některých pasáží dosadím svůj příběh, zdá se mi pak, že je to psané pro mně na míru. Děkuji Vám velice a už se těším na další knížku. Přeji Vám vše dobré ve Vaší krásné činnosti a práci s lidmi. P.S. A ten název „JINÝ PŘÍSTUP" ten sedí, Vy máte opravdu jiný, krásný přístup k lidem.

František

…Díky Tvému vedení a postupně následujícím otázkám dochází k nádhernému "zrcadlení", kdy se mohu do sebe hlouběji podívat a nalézt pocity i skutečnosti, o kterých jsem nevěděla a byly velice hluboce skryty. Nyní vyplouvají na povrch a já se s nimi mohu smířit, přijmout je a tím zbavit různých bloků a subjektivních domněnek i představ, …Už teď jsem díky Tobě ušla kus cesty … Díky za vše!

Bára

Když jsem se chystala na první individuálku s Peťou, měla jsem představu, že si prostě budeme povídat a že na základě rozhovoru získám odpověď na své otázky. Skutečnost ale byla naprosto ohromující! Otevřel se mi doslova svět za zrcadlem! Ocitla jsem se uprostřed ohromného dobrodružství svého vlastního nitra, kde se mi laskavým a příjemným vedením dostalo návodu na cestu k sobě.

Markéta

Podle toho, jak to zvládneme každý individuálně, se bude odvíjet intenzita dalších událostí v našich individuálních životech. Podle toho, jak to jako kolektiv na úrovni národů a i celospolečensky zvládneme, podle toho se bude odvíjet intenzita nadcházejících kolektivních dějů.

Na řadu, do hledáčku zájmu, se nyní dostává mužský prvek v každém z nás. A ten je nyní vyzván k posílení na úroveň posílené zmíněné ženské energie v nás. A posílí na úroveň dané ženské energie, když to, čemu jsme se otevřeli v době izolace, mužský prvek bude i nadále aplikovat a žít, realizovat v životě a společnosti. Jinými slovy řečeno, bude se testovat, zda mužský prvek v nás se nechá vést svoji posílenou ženou v nás, zda naše konání, rozhodování bude vycházet z intuice, ze srdce, z naší síly anebo bude i nadále poháněno strachem, tak jako doposud.

Pokud se toto podaří, mužský a ženský prvek v nás se usadí ve zcela jiné úrovni a to bude mít dopad na vše v našich životech, kde bude větší plynutí, větší harmonie, větší mír, úcta a pochopení a naše spokojenost.

Mužským a ženským aspektům v nás a principu prohlubování partnerských a jiných vztahů se budu blíže věnovat v Klubové sekci.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Líbil se vám článek?
Od léta 2014 zhruba co týden píši a zveřejňuji článek pro vás všechny. Za tu dobu jich je na webu přes 400 a budou postupně přibývat další. Všechny jsou volně dostupné a můžete si je pročítat.
Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, můžete mi zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. Za každé přispění mnohokrát děkuji.

Mohlo by vás zajímat

Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.

Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.

Dozvědět se víc

Kde se můžeme potkat?
Akce

Aktuálně nejsou plánované termíny. Pokud máte zájem, kontaktujte mne.

Dozvědět se víc

... nebo pokračujte na další články

24. Duben 2019 - 15:24
To, jak přistupujeme k jiným, je zrcadlem toho, jak přistupujeme k sobě

Když jsme tvrdí a nároční na lidi kolem sebe, znamená to, že jsme tvrdí a nároční na sebe.

Když nemáme pochopení k selhání jiných, stejně tak přistupujeme ke svým vlastním selháním.

Když jiným nechceme dopřát radost, když nám vadí, že jsou jiní radostní, smějí se, my sami sobě odpíráme se smát, mít radost.

Když závidíme jiným, že se jim daří, my sami sebe trestáme, vyčítáme, že se nám nedaří.

Více

2. Leden 2019 - 17:53
Ohlédnutí za rokem 2018 a rok 2019

Milovaní lidé,

ukončili jsme rok 2018. Tak jako jistě mnozí z vás i já v tomto čase analyzuji, přehodnocuji, ohlížím se zpět za tím vším prožitým a uskutečněným. Dělám takovou inventuru a s příchodem dalšího roku začínám s novou dosud nepopsanou stránkou.

Tato retrospekce mi často začíná adventem, vrcholí v průběhu vánočních svátků a finišuje počátkem nového roku.

Více

15. Březen 2019 - 9:48
Znamení zvěrokruhu a jejich význam pro nás očima laika

Občas slyším od lidí větší či menší opovržení nad určitými slunečními znameními zvěrokruhu.

Např. „Ona je „Beran“, to vypovídá o všem.“ „Pana“ není nic moc dobré znamení.“ „Ty jsi „Kozoroh“, to je mi pak jasná ta přízemnost“ Ona či on musí být rodinný typ, když je „Rak“.

Jenže je to mnohem složitější. A toto zjednodušování, které občas zaslechnu, mě vedlo k sepsání tohoto článku.

Více

21. Březen 2019 - 7:59
Jak zharmonizovat vztahy ve svém okolí

Podělím se s vámi o jedno poznání, které mi došlo pod vlivem mnoha nepříjemných situací. A i přes to je mnohdy pro mě těžké ukočírovat své ego a ve svém životě to aplikovat.

V těch situacích se opakovalo následující. Čas od času během existence dané nepříjemné vazby s dotyčným jsem se já nebo dotyčný snažili ve vztahu k tomu druhému udělat nějaký vstřícný krok. Avšak já či ten druhý jsme vstřícnost toho druhého z nás vzali a hodili do koše a ještě pěkně před očima toho darujícího se tomu počinu vysmáli (obrazně).

Více

20. Leden 2019 - 7:40
Co se po nás chce ve všech omezujících situacích?

Jedna žena na individuálce si poskytla odpovědi, které mě inspirovaly k sepsání tohoto článku.

Mluvila o vztazích, že se pořád jakoby točí v kruhu. Popisovala, jak nový partneři vykazují dříve či později podobné prvky, kvůli kterým skončil předchozí vztah. Oproti dřívější době si však nyní již uvědomuje, že je to o ní, že nemůže řešit ty muže, ale sebe a že uvnitř ní je něco neuzdraveného, nepřijatého, co se prostřednictvím těch projevů mužů hlásí o pozornost.

Více

8. Březen 2019 - 12:17
Vůle svobodná a vůle v zajetí

Chci se s vámi podělit o jedno poznání, které již delší čas zkouším na sobě. Přesněji, které již delší čas jsem životem tlačena aplikovat. A ještě dnes mě to stojí velkou námahu, nemluvě o tom, jak jsem si v tom aplikování toho bránila dříve. A stojí mě to mnohdy velké úsilí to použít, a to i přesto, že stále intenzivněji a hlouběji uvnitř sebe vím, že to jediné pomůže.

Na tomto jsem si ostatně i opakovaně prožila, jak hluboce je v nás zakořeněno, že něco je či funguje nějak. A jak právě toto zakořenění nám brání uvidět a začít žít to, co je možná blíže skutečnosti.

Více