Proč nechcete velmi dobře vydělávat

Vše, co v životě máme, tam máme, protože to na určité, byť nevědomé rovině chceme.

Ano, opravdu všechno!

V tomto článku se blíže rozepíšu o tom, s jakými důvody nedostatečného vydělávání jsem se setkala v rámci individuálek. Přesněji, jaké destruktivní nastavení v sobě v rámci individuálky někteří lidé objevili a následně z něj vystoupili.

Například muž ve skutečnosti nechce vydělávat hodně peněz, protože by již nemohl svoji ženu držet v šachu. Ve smyslu, že by se jí tím mohly rozšířit obzory, jelikož by pak zbyly i peníze na nějaké koníčky atd. a mohla by se v důsledku toho stýkat s jinými lidmi a třeba někoho potkat atd.

Například žena ve skutečnosti nechce vydělávat peníze, protože když je nevydělává, je na svém muži závislá. A ta závislost ji vlastně vyhovuje. Jelikož když by finančně závislá nebyla, pak moc dobře ví, že by jí daný muž nestačil, vztah v podobě, v jaké je, by jí nestačil, a ona by se následně musela potýkat s otázkou, co s tím vztahem. A třeba by se musela jak ona tak i partner změnit a vztah položit na zcela jiném základě nebo vztah ukončit.

Nebo jiný příklad. Nechceme hodně vydělávat, protože se na jiné (hlubší) rovině bojíme, že bychom nezůstali stejní, že bychom zvlčeli a začali žít marnotratně, jednali povýšenecky atd. Zkrátka nechceme žít ve hmotném blahobytu, protože se bojíme, že bychom zneužili svoji moc, bojíme se, že bychom neunesli tu odpovědnost. Jinými slovy se bojíme sami sebe.

... Prožívám podobné pocity, které popisujete v knize a tak vím, že jdu krůček za krůčkem správnou cestou k sobě :-) Kniha mi zároveň pomohla k tomu, v sobě najít odvahu, abych činil ve svém životě další praktické kroky, které cítím od srdce...

Míra

Nebo nechceme být materiálně bohatí, protože se bojíme, že by se od nás odvrátili přátelé nebo jiní blízcí a my zůstali sami.

Nebo nechceme hodně vydělávat, protože hodně peněz máme spojeno s tím, že musíme veškerý svůj čas obětovat práci nebo že musíme mít nutně firmu a tedy i zaměstnance a tedy velkou odpovědnost i za ně a tedy i velký stres.

A mnoho jiných důvodů.

Náš život se odvíjí podle dogmat, která uvnitř sebe máme. Když si dovolíme to mít nastaveno jinak, když se rozhodneme mít něco v našem životě jinak, náš život se v tom duchu promění. Je třeba se však skutečně rozhodnout, definitivně zavřít dveře za daným dogmatem, v důsledku čehož to něco ve svém životě máme a rozhodnout se, ať se to dané téma poskládá pro naše nejvyšší dobro. A pak sledovat, co přichází a následně konat, pokud zacítíme, že je potřeba konat.

Více se o možných důvodech toho, proč v životě máme, co nechceme a nemáme to, co chceme, rozpovídám ve videích v klubové sekci, kterou pro vás chystám a spustím na jaře.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Líbil se vám článek?
Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, šiřte mé články a povědomí o webu Jinypristup.cz mezi další lidi, objednejte si moji knihu, nebo mi zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Mohlo by vás zajímat

Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.

Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.

Dozvědět se víc

... nebo pokračujte na další články

28. Duben 2018 - 20:50
Úplněk ve štíru a jeho pomoc

Milovaní lidé,

vůbec jsem neměla v plánu tady na „jiném přístupu“ o tom psát. Ale prostě to přišlo …

Více

11. Duben 2019 - 8:12
Osvobozování rodinných vazeb právě probíhá

Před pár dny jsem viděla animovaný film „Jak vycvičit draka III.“ Jeho příběh mě inspiroval k sepsání tohoto článku. Inspirovali jste mě k němu mnozí již dříve svými podobnými příběhy na individuálkách, ale ten film byl tím posledním impulsem, který mě dovedl k činu.

Více

29. Červen 2018 - 10:05
Ohromný cit a pak zklamání

Nedávno se mi ozvala jedna žena. Potkala muže, který ji naprosto ohromil, který ji zahrnul pozorností, péčí a láskou, kterou ona dosud, a to ani ve svém stávajícím vztahu nikdy nezažila. A ona sama sebe a své jednání vůbec nepoznávala. Avšak, tento muž byl zadaný, stejně jako ona. A zatímco ona by ráda začala novou kapitolu, tento muž se nakonec rozhodl jinak.

Více

13. Červen 2019 - 23:00
Co kritizujeme u druhých, tím se sami stáváme

Chtěla bych popsat pár rádoby obyčejných situací ze života a na nich ukázat jak to, co kritizujeme u druhých (kde povyšujeme či ponižujeme), tím se vzápětí, a v této době velice brzy, stáváme sami. A čím vědomější jsme, tím dříve si všimneme té souvislosti - toho, že jsme udělali nebo děláme něco, co jsme sami u jiného kritizovali. A toto uvědomění mění naše nastavení v tomto, aniž bychom si toho možná povšimli, a my se stáváme v tom tématu soucitnější a chápavější.

Více

18. Prosinec 2018 - 11:06
Co znamená, že rodina drží pohromadě

Nedávno jsem vyslechla jeden rozhovor. Jedna z žen povídala o nepříjemném zážitku se svojí rodinou. Ta nepříjemnost spočívala v tom, že se jí jeden z blízkých nezastal s odůvodněním, že to měl udělat, když jsou rodina. A zakončila to útrpným výrazem ublížené, že rodina by měla držet pohromadě. Jakoby říkala, jaký ona je chudák, že tomu tak dle ní v její rodině není.

Více

2. Květen 2019 - 9:51
Stěhovat se nebo ne? Rozhodnout se pro toto či pro tamto?

Nedávno jsem měla na individuálce jednu ženu. Ta aktuálně řeší situaci, jestli se nastěhovat k současnému partnerovi či nikoliv. Byť jeho děti má ráda, chce své vlastní. Bojí se, že přestěhováním k němu se odstřihne od jiných možností někoho potkat a promarní nějakou příležitost.

Více