Co vše je možné

Když se dítě učí chodit, rodiče ho podporují, povzbuzují, chválí sebemenší pokus. Rodiče ani jiní blízcí nepochybují, že se to dítěti jednou podaří. Proč nepochybují?

Protože je všeobecně známo, že dítě se chodit naučí. A je všeobecně známé, že k tomu, aby se chodit naučilo, vede mnohdy mnoho pádů a nevydařených pokusů. Rodiče v tomto dítěti věří, vůbec nepochybují o tom, že se chodit naučí.

Dítě tak je okolím podporováno a je to pro něj snazší uvěřit sobě, uvěřit tomu, že jednou bude chodit a to ruku v ruce vede k tomu, že se chodit naučí.

Proč rodiče nemají problém nepochybovat, že se jejich dítě chodit naučí? Jak to že rodiče nemají potíž v tomto dítěti věřit?

Je to snadnější! Jelikož si to myslí většina lidí na Zemi. Jelikož je to běžné dogma zastávané téměř všemi lidmi na Zemi. Prostě dítě se do určitého věku chodit naučí a tečka! Není v myslích lidí, aniž by si toho byli vědomi, připuštěno nic jiného. A jelikož není připuštěno nic jiného, nic jiného se ani nemůže stát.

Mnohé z toho, co řadíme do kolonky „Takto to je“, v té kolonce máme tak dlouho, že se to stalo naprostou samozřejmostí. Předávalo se to po tisíciletí z generace na generaci a my už si vůbec neuvědomujeme, že to taky začalo u hrstky lidí, kteří stopli svoji nižší mysl, která jim neustále opakovala, jak to není možné, a oni silou své vůle si nepřipustili nic jiného, nic míň než to, co chtěli vytvořit.

... Prožívám podobné pocity, které popisujete v knize a tak vím, že jdu krůček za krůčkem správnou cestou k sobě :-) Kniha mi zároveň pomohla k tomu, v sobě najít odvahu, abych činil ve svém životě další praktické kroky, které cítím od srdce...

Míra

Čím silnější jsme, čím větší sílu jsme v sobě objevili, tím více se stáváme průkopníky v nových dogmatech. Jak? Tím, že my sami, navzdory názoru většiny lidí na Zemi, že to není možné, si dovolíme, aby to možné bylo. Když to dokážeme a stane se pro nás možné něco, co pro většinu lidí na Zemi ne, pak pomůžeme uvěřit hrstce dalších, že je to možné. Bude to jen hrstka dalších, jelikož na to, aby uvěřili, že je možné to, co pro nás se stalo možné, byť většinově to možné není, i oni potřebují značnou dávku síly, důvěry v sebe. Sice menší než jsme potřebovali my, jelikož už je to snazší tomu uvěřit a dovolit si to mít pro sebe možné, jelikož už to někdo dokázal, už si to někdo dovolil a je tedy snadnější tomu uvěřit, ale stále je potřeba síla, na kterou spousta lidí zatím nedosáhne. A když to dokáží tito, pak vystoupí z řady další skupina lidí. Zase o něco větší než předchozí, protože už je to zase o něco snazší tomu uvěřit. A tak stále dokola, až se z toho stane naprosto běžné a většinové dogma. K rostoucí vnitřní síle, která dokáže prorážet dogmata, se však dostanou ti, u kterých se ze shora ví, že jsou natolik uvědomělí, že tuto sílu nezneužijí. To je rozdíl oproti moci, ke které se historicky mnozí dostávali. Kolektivní pole se však mění a postupně moc a materiální statky začnou fungovat na zcela jiných principech. Už se to pomalinku začíná dít.

Postupně lidstvo bude posouvat hranice svého vědomí, vědomí toho, co je možné. Což samozřejmě postupně zcela promění žití na Zemi. Toto vůbec není informace dotýkající se až následných generací. Bude se to velmi zrychlovat, takže změny s tím spojené pocítíme my všichni v těchto svých životech. Tak mocní všichni jsme!

Žijeme v pozoruhodném zlomu vývoje lidstva a vývoje celé Země. A ať už naše životy vypadají jakkoliv, ať už se potýkáme s čímkoliv, věřte, že jste chováni v nesmírné úctě a lásce a jste opatrováni.

Přeji vám krásné Vánoce a požehnaný rok 2020.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Líbil se vám článek?
Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, šiřte mé články a povědomí o webu Jinypristup.cz mezi další lidi, objednejte si moji knihu, nebo mi zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Mohlo by vás zajímat

Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.

Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.

Dozvědět se víc

... nebo pokračujte na další články

28. Duben 2018 - 20:50
Úplněk ve štíru a jeho pomoc

Milovaní lidé,

vůbec jsem neměla v plánu tady na „jiném přístupu“ o tom psát. Ale prostě to přišlo …

Více

11. Duben 2019 - 8:12
Osvobozování rodinných vazeb právě probíhá

Před pár dny jsem viděla animovaný film „Jak vycvičit draka III.“ Jeho příběh mě inspiroval k sepsání tohoto článku. Inspirovali jste mě k němu mnozí již dříve svými podobnými příběhy na individuálkách, ale ten film byl tím posledním impulsem, který mě dovedl k činu.

Více

29. Červen 2018 - 10:05
Ohromný cit a pak zklamání

Nedávno se mi ozvala jedna žena. Potkala muže, který ji naprosto ohromil, který ji zahrnul pozorností, péčí a láskou, kterou ona dosud, a to ani ve svém stávajícím vztahu nikdy nezažila. A ona sama sebe a své jednání vůbec nepoznávala. Avšak, tento muž byl zadaný, stejně jako ona. A zatímco ona by ráda začala novou kapitolu, tento muž se nakonec rozhodl jinak.

Více

13. Červen 2019 - 23:00
Co kritizujeme u druhých, tím se sami stáváme

Chtěla bych popsat pár rádoby obyčejných situací ze života a na nich ukázat jak to, co kritizujeme u druhých (kde povyšujeme či ponižujeme), tím se vzápětí, a v této době velice brzy, stáváme sami. A čím vědomější jsme, tím dříve si všimneme té souvislosti - toho, že jsme udělali nebo děláme něco, co jsme sami u jiného kritizovali. A toto uvědomění mění naše nastavení v tomto, aniž bychom si toho možná povšimli, a my se stáváme v tom tématu soucitnější a chápavější.

Více

18. Prosinec 2018 - 11:06
Co znamená, že rodina drží pohromadě

Nedávno jsem vyslechla jeden rozhovor. Jedna z žen povídala o nepříjemném zážitku se svojí rodinou. Ta nepříjemnost spočívala v tom, že se jí jeden z blízkých nezastal s odůvodněním, že to měl udělat, když jsou rodina. A zakončila to útrpným výrazem ublížené, že rodina by měla držet pohromadě. Jakoby říkala, jaký ona je chudák, že tomu tak dle ní v její rodině není.

Více

2. Květen 2019 - 9:51
Stěhovat se nebo ne? Rozhodnout se pro toto či pro tamto?

Nedávno jsem měla na individuálce jednu ženu. Ta aktuálně řeší situaci, jestli se nastěhovat k současnému partnerovi či nikoliv. Byť jeho děti má ráda, chce své vlastní. Bojí se, že přestěhováním k němu se odstřihne od jiných možností někoho potkat a promarní nějakou příležitost.

Více