Když se cítíte mizerně

Měli jste někdy pocit, že jste nic, že nikomu na vás nezáleží, že nic neumíte, že jste nic nedokázali a že už je pozdě cokoliv měnit?

Já takové pocity měla před několika lety velmi často. A co u mě bylo důvodem těch pocitů, že jsem nic, že jsem selhala?

V té době jsem dělala práci, která mě už nebavila a velmi stresovala. V té době jsem žádný čas nevěnovala jenom sobě. V té době mě obtěžovalo moje tělo, které už chtělo jít spát, protože já potřebovala pracovat. V té době mě obtěžovalo moje tělo, protože chtělo jíst, když já měla zrovna tolik práce.

Já tehdy nevěděla, že tyto mé pocity jen odrážejí to, jak já pečuji o sebe, o své potřeby, s jakou mírou pochopení se na sebe dívám, jakou lásku k sobě chovám.

Na toto jsem přišla až později, když jsem se ve stavu zoufalství vrátila k psaní. Při psaní jsem totiž začala cítit, že se mi ty pocity mění. Najednou jsem se cítila větší, schopnější. A tak jsem psala čím dál častěji. Avšak, ani tehdy mi nedocházelo, že důvodem těch hezkých pocitů je to, že jsem o sebe víc pečovala. A pečovala jsem právě tím, že jsem poslechla tu moji chuť psát, navzdory tomu, jak nesmyslné se to zdálo.

Od té doby, co mi tato souvislost došla, přistupuji již jinak ke svým pochybám, které mě i nyní občas přepadnou, byť v mnohem menší intenzitě. Když mám splín, přistupuji k sobě jak ta nejvíc milující maminka ke svému dítěti. Snažím se udělat si radost, rozesmát se, dopřát si odpočinek.

Zkuste to.

Když se cítíte mizerně, je to volání po vaši péči, lásce, objetí, pozornosti a po troše pochopení a laskavosti. Zkuste to sobě dopřát a uvidíte, co se stane.

Budete se cítit najednou o něco více schopní, o něco více k něčemu, o něco více silní a odvážní. Proč? Tím, že jste si projevili péči, poskytli jste si lásku a tím zvýšili vaši sebeúctu. Naše sebeúcta je právě naše láska, kterou chováme k sobě samým. A je tou naší silou a odvahou, pomocí které boříme své osobní hranice a jdeme stále více vstříc tomu, co skutečně jsme. Navíc, tím jste si prožili, že i kdyby nebyl kolem vás nikdo, kdo by vás potřeboval, kdo by o vás stál, vaše tělo vás potřebuje a jedině vy mu můžete tu péči dát.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, šiřte mé články a povědomí o webu Jinypristup.cz mezi další lidi, objednejte si moji knihu, nebo mi zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Možnost zakoupit moji první knihu zde.

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Cílem těchto individuálních sezení není to, že já vám budu ukazovat, kde máte omezení (bloky), ale to, že si sami na sezení nebo posléze přijdete na to, kde je máte. Cílem  těchto individuálních sezení není ani to, že vás budu zbavovat některých vašich bloků, cílem je ukázat vám, jak si je můžete zpracovat sami, a předat tak poznání, že všichni v sobě máte tu moc a podpořit vás, abyste ji začali využívat pro prospěch svůj a všech. Vše, co budu povídat, vychází z mé zkušenosti, a jelikož jsme všichni stejní (máme stejný cíl), má zkušenost vám může pomoci se rozpomenout a uvědomit si to vaše.
Dozvědět se víc

Kurz
Vzdělávácí cyklus „JINÝ PŘÍSTUP“

Posláním Vzdělávacího cyklu „JINÝ PŘÍSTUP“ je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Nebudete se nic učit, budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Dozvědět se víc