Našim úkolem není JAK, ale CO

Když jsem psala svoji první knihu, nevěděla jsem, že ji píši. Zkrátka, cítila jsem, že mám začít sepisovat svá objevená poznání a prožitky, o kterých tematicky povídám na seminářích. Obsah seminářů totiž nemám nikde písemně zaznamenaný. Jejich průběh je spontánním procesem, a ne vždy se držím tématu.

Nechtělo se mi do toho sepisování, ale vnitřně jsem cítila takový tlak a touhu to sepsat. Když jsem sepisovala svá poznání, o kterých povídám na jednom ze seminářů, uvnitř sebe jsem vedla dialog o tom, že nechápu, proč to sepisuji, když je to vše z toho, co jsem prožila a to přeci nezapomenu. A navíc, stejně pokaždé je ten seminář jiný, byť je na stejné téma.

Odpověď mi přišla za pár dní. Přesněji, byla jsem ji schopna zachytit z pocitu, který mnou při psaní proběhl pár dnů na to. A já najednou věděla, že to nesepisuji pro sebe, ale pro ostatní lidi. Byla jsem z toho překvapená. V souvislosti s tím mě pak napadlo (hlava vymyslela), že sepisuji materiály pro lidi, kteří přijdou na seminář. Avšak, jak to bývá, vše co vymyslíme, je několikanásobně překonáno tím, co nám poskytne a jak to zařídí náš život. A já v průběhu psaní s překvapením zjistila, že píši knihu.

Jakmile mi toto došlo, začala jsem vymýšlet a v hlavě vytvářet závěry, že je to stejně k ničemu, jelikož na mě v žádném nakladatelství nečekají a na vydání mnou samotnou nemám peníze. Když mi začalo být stále jasnější, že tu knihu mám vydat sama na své vlastní náklady, začala jsem intenzivně sama sobě tvrdit, že se ta kniha vydá, kdo ví kdy, jelikož na vydání nemám peníze.  A přepadl mě takový pocit zbytečně stráveného času nad psaním té knihy v daný čas, neboť si její vydání nemůžu dovolit. Vzápětí mi přišla odpověď. Něco ve smyslu: „Kdyby si teď ty peníze na knihu měla na účtu, co by si s nimi dělala?“ Musela jsem si sama pro sebe odpovědět, že nic, že by byly na účtu, jelikož ještě nemám knihu dopsanou. Ale, věděla bych, měla jistotu, že jsou na účtu.“  V ten okamžik uvnitř mě přišla reakce ve smyslu: „Tak vidíš. Právě teď je ještě nepotřebuješ“. Spolu s tím mi v pocitu dál přišla informace: „Tvým úkolem není, JAK se to zařídí. Tvým úkolem je CO dělat, aby si byla šťastná.“

Uvědomila jsem si tak, že se mám věnovat tomu, co mě činí šťastnější a tím směrem směřovat svoji energii a čas a nikoliv se zaměřovat na to, jak se to poskládá, zařídí, že to nejde, že se to nepovede.

A toto poznání zarezonovalo někde hluboko uvnitř mě. Já věděla, že je to informace pro mě, že je to pro mě v daný čas pravda a nepopsatelně mě to uklidnilo a pomohlo zaměřit moji energii na můj záměr dopsat a vydat tu zmíněnou knihu.

Stalo se, že krátce před posledními finálními úpravami napsaného textu, jsem jako zázrakem vydělala během krátkého času peníze na vydání knihy. A ani by mě nenapadlo, že tyto vydělané peníze na vydání knihy postačí, a ony téměř náklady na vydání pokryly. Významně mi k tomu dopomohl člověk, který mi knihu vytiskl a který se mi po letech tímto vrátil zpět do života a k mému velkému překvapení mě takto podpořil.

Udržujte naživu svůj dlouhodobý záměr, pro který hoříte, avšak v přítomném čase se zaměřte pouze na to, pro co hoříte v daný okamžik. A to bez ohledu na to, zda to podle vaší hlavy vede k naplnění vašeho dlouhodobého záměru. Nespekulujte. Stejně se to zařídí tím nejkrásnějším, nejpřekvapivějším způsobem, který hlavu vůbec nenapadne. Věnování se čemukoliv v přítomném okamžiku z radosti vede krůček po krůčku k vytváření radostných životních podmínek v budoucnosti. Jelikož, není minulost, přítomnost ani budoucnost. Z toho vyššího pohledu se všechno nachází v jednom okamžiku.

Milovaní lidé, přeji vám krásné Vánoce a prožitek, že nejste nikdy sami a jste velmi milovaní, a to nejen v těchto svátečních dnech.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, šiřte mé články a povědomí o webu Jinypristup.cz mezi další lidi, objednejte si moji knihu, nebo mi zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Možnost zakoupit moji první knihu zde.
 

 

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.
Dozvědět se víc

Zeptejte se
Poradna přes mail

Posláním této mé aktivity je vytvořit další prostor, kde se vy sami můžete prostřednictvím aktivity jiného spojit se svojí vlastní vnitřní moudrostí a odpovědět si tak na své aktuální otázky.
Informací pro vás tak není má reakce na vaši otázku, ale to, co vás v mé odpovědi dojme, co se vás dotkne, co se vám tím připomene, vybaví jako obraz, pocit, myšlenka nebo vás i rozruší. Má odpověď na vaši otázku je tak pouze mostem mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí.
Dozvědět se víc