Ty nejsi žádná oběť!

Tento stav, ve kterém se nacházíš, ať je jakkoliv nepříjemný, není konečný, není donekonečna trvající. Můžeš ho kdykoliv změnit, až na to budeš mít dost sil (až uvěříš ve svoji sílu). Ty jediný(á) ten stav můžeš změnit. Tak nefňukej, nestěžuj si, že jsi v podmínkách, jakých jsi. Až na to budeš mít dost sil, tento svůj stav změníš.

A poznáš ten okamžik tak, že to uděláš, že změníš, přeorganizuješ nebo odejdeš od toho, co ti nevyhovuje. Mezitím se rozhlédni, kolik pokladů v té situací máš a plně si je užij. A užít si je ti dovolí právě to vědomí, že vše, co máš, a co se ti nelíbí, můžeš ihned a kdykoliv změnit, až budeš připravený(á). Jelikož, ty nejsi žádná oběť, která je povinna nebo odsouzena něco snášet. Ty jediný(á) máš tu moc z těch podmínek odejít nebo si je jinak přeuspořádat.

A může se klidně stát, že v mezidobí, co si budeš užívat toho, co v té situaci máš, všeho, co ti ta situace umožňuje a jaké dary ti přináší, třeba s překvapením zjistíš, že to, na co sis stěžoval(a),se ti vlastně líbí nebo zdaleka není tak černé.

Avšak, může se i stát, že tím užíváním si toho, co v dané situaci máš, se budeš s tou situací s vděkem a pokorou pomalu loučit.

Ať tak či onak, když víme (uvnitř sebe jsme uvěřili), že v každé situaci my máme tu moc se postarat o sebe tak, aby nám bylo dobře, a že tedy nejsme ne-mocní, ale naopak jediný, kteří s tím, v čem jsou, můžou něco udělat, je to možná velmi bolestivé, avšak nesmírně osvobozující.

A bolestivé na tom možná je to zjištění (připuštění si), že my máme tu moc si podmínky kolem nás uspořádávat v každém okamžiku tak, aby nám bylo hezky, a že tedy my za danou situaci neseme odpovědnost. Přesněji, neseme odpovědnost za to, jak se v těch situacích cítíme, jak dlouho jsme v něčem nevyhovujícím, jak rychle vystoupíme z role oběti.

Avšak, je to složitější, jelikož my všichni děláme v každém okamžiku to, co cítíme, to, co nám dává pocit největšího bezpečí a je jedno, kolik je v té volbě strachu a kolik lásky. Reakce na vyvstalou nepříjemnou situaci je tak proces. Někdy je kratší a někdy trvá delší čas. Během toho procesu my postupně kousek po kousku vystupujeme z role oběti a bereme si zpět svoji sílu v dané situaci.

My všichni máme v sobě všechnu potřebnou sílu postarat se v každé situaci o sebe a postavit se za sebe a za důsledky svých činů. Jen se čeká, až tomu uvěříme.

S láskou Peťa

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, šiřte mé články a povědomí o webu Jinypristup.cz mezi další lidi, objednejte si moji knihu, nebo mi zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Možnost zakoupit moji první knihu zde.
 

 

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.
Dozvědět se víc

Zeptejte se
Poradna přes mail

Posláním této mé aktivity je vytvořit další prostor, kde se vy sami můžete prostřednictvím aktivity jiného spojit se svojí vlastní vnitřní moudrostí a odpovědět si tak na své aktuální otázky.
Informací pro vás tak není má reakce na vaši otázku, ale to, co vás v mé odpovědi dojme, co se vás dotkne, co se vám tím připomene, vybaví jako obraz, pocit, myšlenka nebo vás i rozruší. Má odpověď na vaši otázku je tak pouze mostem mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí.
Dozvědět se víc