Náhlé zvraty v našich životech

Vše, co se nám děje, je přesně tak, jak se dít má. Vše, co se nám děje, je darem. Když prožíváme nelehké období, je to podobné, jako když se nám plní náš sen nebo dostáváme nějaký vysněný dar, avšak nevíme o tom, že se to děje. Přesně takový je rozdíl mezi vnímáním našeho života z pohledu širšího a užšího vnímání.

Tyto souvislosti se mi znovu připomněly nedávno. Můj milovaný kamarád, člověk, kterého si velice vážím, v posledních měsících prožíval asi nejnáročnější období v jeho současném životě. Na jedné straně smutek, beznaděj, na druhé straně ohromný jeho vlastní přerod. Během tak krátké avšak náročné doby změnil zcela své vyzařování, ohromný kus cesty uvnitř sebe ušel. Z jeho slov a mlčení mezi řádky byla cítit veliká pokora, klid a mír. A to přesto, že kolem něj ve vnějším světě to vřelo, tak jak nikdy před tím.

Sám od sebe začal přicházet na souvislosti ze své minulosti a v určité fázi prožívání velké bolesti, která ho provázela celým tímto těžkým obdobím, začal vnímat ten obrovský dar, který mu celá ta událost nese. Ačkoliv bolest ze zmíněné nezapomenutelné události bude ještě dlouho doznívat, on už je schopen vnímat to osvobození a tento dar i nahlas pojmenovat. Už v této fázi je schopen přes tu bolestivou ztrátu vidět to požehnání. Drama, které prožíval, bylo totiž pro něj požehnáním stejně tak jako pro všechny další na něm zúčastněné.

Víte, co mu umožnilo vnímat dar v tak těžké situaci? Přestal se rochnit v křivdě, ublížení, výčitkách, přestal soudit sebe a jiné a tu situaci s pokorou a vděkem začal přijímat.

Dramata v našich životech nám pomáhají si uvědomit důležitost žití tady a teď. Dávají nám pocítit, že jediné bohatství, které máme, je přítomný okamžik. Ten máme každý, ať jsme bohatí, chudí, zdraví, nemocní, nemůže být nikomu odejmut ani zpoplatněn. Veškeré jiné bohatství je iluze. Tento prožitek, že nic nemáme a máme vlastně v každém okamžiku všechno, je osvobozující.

AKCE:

Pátek 24.6.2016, 18:00 - 20:00, Prostějov (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít vnímat vedení, kterého se nám dostává", cena 500,- Kč, přihlásit se

Neděle 26.6.2016, 10:00 - 12:00, Prostějov (místo bude upřesněno) 

Seminář "Jak začít čerpat informace ze svých emocí", cena 500,- Kč, přihlásit se

Středa 29.6.2016, 18:00 - 20:00, Brno (místo bude upřesněno) 

Seminář "Jak začít čerpat informace ze svých emocí", cena 500,- Kč, přihlásit se

Čtvrtek 30.6.2016, 18:00 - 20:00, Prostějov (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít využívat svůj potenciál", cena 500,- Kč, přihlásit se

Pondělí 11.7.2016, 18:00 - 20:00, Brno (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít využívat svůj potenciál", cena 500,- Kč, přihlásit se

Další akce na http://www.jinypristup.cz/akce

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Cílem těchto individuálních sezení není to, že já vám budu ukazovat, kde máte omezení (bloky), ale to, že si sami na sezení nebo posléze přijdete na to, kde je máte. Cílem  těchto individuálních sezení není ani to, že vás budu zbavovat některých vašich bloků, cílem je ukázat vám, jak si je můžete zpracovat sami, a předat tak poznání, že všichni v sobě máte tu moc a podpořit vás, abyste ji začali využívat pro prospěch svůj a všech. Vše, co budu povídat, vychází z mé zkušenosti, a jelikož jsme všichni stejní (máme stejný cíl), má zkušenost vám může pomoci se rozpomenout a uvědomit si to vaše.
Dozvědět se víc

Kurz
Vzdělávácí cyklus „JINÝ PŘÍSTUP“

Posláním Vzdělávacího cyklu „JINÝ PŘÍSTUP“ je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Nebudete se nic učit, budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Dozvědět se víc