Narcismus jako projev (ne)lásky

Máte ve svém okolí někoho, kdo dává najevo svoji nadřazenost pod závojem výjimečnosti? Víte o někom, kdo neustále omílá, jak vše zvládá, ač to měl či má těžký v porovnání s jinými? Znáte někoho, kdo se na svoji fotku dokáže s obdivem dívat celou věčnost a jehož celé tělo a oblečení na něm musí být „tip-ťop“, nebo kdo dává jinými různými způsoby najevo, že je něco víc, než jiní?

Ať už se jedná o jeden ze zmíněných projevů nebo jakýkoliv jiný, jehož skutečným avšak mnohdy maskovaným záměrem je upozornit na svoji výjimečnost oproti jiným, láska tu nemá co dělat. Zdá se to tak zřejmé.

Píšu o tom však z důvodu toho, že nedávno jsem vyslechla jako pozorovatel krátký rozhovor jednoho páru. Muž připravoval jídlo a u toho pronesl, jak je dobrej, jak rychle zvládne uvařit, uklidit po sobě a jak ta kuchyň pod jeho rukama jen kvete na rozdíl od jeho ženy a všech ostatních. Žena pronesla s dotčeným tónem něco ve smyslu, že ji ta jeho sebeláska štve a že by se chtěla mít taky tak ráda jako on.

Jenže, u něho nejspíš taky lásky příliš není. To je často mylná představa spousty z nás, že se má rád ten, kdo dbá na každý svůj vlas na hlavě, kdo se dokáže chvástat svým výkonem nebo kdo útrpně pronáší, jak vše zvládl i pod tíhou nespravedlivých okolností na rozdíl od jiných s lepšími podmínkami.

Ve skutečnosti tyto všechny projevy jsou jen voláním po pozornosti, a tedy voláním po „lásce“. Uvozovky jsem použila záměrně, jelikož to, čeho se tímto dožadujeme pod názvem láska, láskou není.

Pro lásku se totiž nemusí nic dělat, láska se nedá zasloužit, vypěstovat ani nařídit. Láska prostě je a jen čeká, až se jí otevřeme. Ostatně, to je i důvodem, proč jediné co máme dělat, je jen být a na ničem nelpět, nic si nevynucovat, a vše s pokorou přijímat. Nepleťme si to však s pasivitou, právě naopak.

Pokud se nám podaří dostat do stavu pouhého bytí, a tedy přijímání všech situací s pokorou, vše byť neviditelně rozpohybujeme v náš prospěch. Jednoduše se to bude dít, protože jsme uvěřili, že vše jak je, je v pořádku, a že v každé chvíli máme vše potřebné. Touto vírou my totiž pomyslně odhodili zbraně, kterými jsme doposud od sebe odháněli lásku k sobě samým. A právě proto po tomto odzbrojení, nezůstane nic jiného než právě ta láska k sobě a ke všem okolo.

AKCE:

Sobota 18.6.2016, 11:30 - 13:30, Znojmo (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít vnímat vedení, kterého se nám dostává", cena 500,- Kč, přihlásit se

Neděle 19.6.2016, 10:00 - 12:00, Znojmo (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít využívat svůj potenciál", cena 500,- Kč, přihlásit se

Úterý 21.6.2016, 18:00 - 20:00, Brno (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít využívat svůj potenciál", cena 500,- Kč, přihlásit se

Pátek 24.6.2016, 18:00 - 20:00, Prostějov (místo bude upřesněno)

Seminář "Jak začít vnímat vedení, kterého se nám dostává", cena 500,- Kč, přihlásit se

Neděle 26.6.2016, 10:00 - 12:00, Prostějov (místo bude upřesněno) 

Seminář "Jak začít čerpat informace ze svých emocí", cena 500,- Kč, přihlásit se

Středa 29.6.2016, 18:00 - 20:00, Brno (místo bude upřesněno) 

Seminář "Jak začít čerpat informace ze svých emocí", cena 500,- Kč, přihlásit se

Více akcí na http://www.jinypristup.cz/akce

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Cílem těchto individuálních sezení není to, že já vám budu ukazovat, kde máte omezení (bloky), ale to, že si sami na sezení nebo posléze přijdete na to, kde je máte. Cílem  těchto individuálních sezení není ani to, že vás budu zbavovat některých vašich bloků, cílem je ukázat vám, jak si je můžete zpracovat sami, a předat tak poznání, že všichni v sobě máte tu moc a podpořit vás, abyste ji začali využívat pro prospěch svůj a všech. Vše, co budu povídat, vychází z mé zkušenosti, a jelikož jsme všichni stejní (máme stejný cíl), má zkušenost vám může pomoci se rozpomenout a uvědomit si to vaše.
Dozvědět se víc

Kurz
Vzdělávácí cyklus „JINÝ PŘÍSTUP“

Posláním Vzdělávacího cyklu „JINÝ PŘÍSTUP“ je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Nebudete se nic učit, budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Dozvědět se víc