Pozor na to, co si přejete

Naše přání mají ohromnou moc. Tím, že si něco přejeme, vložíme do toho energii, kterou vyšleme do éteru, jako kdybyste vyhodili míč do výšky.

Ten míč se nám ale vrátí zpět. Stejně tak je to s tou vyslanou energií, která se vrátí v podobě splněného přání.

Jenže my to, že se nám splnilo, co jsme chtěli, často vůbec nevidíme. Ono se totiž to, co chceme, často splní způsobem, který nás ani nenapadne. Mnohdy pak to, co jsme chtěli a ono se to splnilo, si pak přejeme nemít. Proč?

Když jsme si to něco přáli, měli jsme přitom jasnou představu o tom, jak by to mělo vypadat, jak se to má splnit.

Nejspíš to takto ale nefunguje. Naše přání se nám neplní přesně způsobem, který očekáváme.  Řekla bych právě naopak. Splní se způsobem, který by nás ani nenapadl.

Uvedu příklad na sobě.

V jednom z předchozích článků o synchronicitě jsem vám popisovala, jak jsem potřebovala svázat rigorózní práci a jak jsem chtěla, aby to bylo co nejlevnější.  Přirozeně jsem si tedy myslela, že toho docílím tím, že najdu nejlevnější knihařství. Místo toho se mi toto přání splnilo tím, že obsluze při placení spadly všechny hotové výtisky na zem a potloukla se vazba. Na funkci to nemělo vliv a já získala tři výtisky za cenu jednoho :-).

Jsou ale i přání, která se nám splní způsobem, který nám způsobuje bolest a kdy jeho splnění ovlivní třeba i život lidí v našem okolí. Znáte film Křídla vánoc? Jedna z postav si přála, aby měla ve svém domově více klidu. Stalo se. Při autonehodě zahynuli tchán a tchýně, kteří žili s ním ve společné domácnosti. Toto si jistě tato filmová postava nepřála. Přesto se jí přání mít více životního prostoru splnilo.

... Prožívám podobné pocity, které popisujete v knize a tak vím, že jdu krůček za krůčkem správnou cestou k sobě :-) Kniha mi zároveň pomohla k tomu, v sobě najít odvahu, abych činil ve svém životě další praktické kroky, které cítím od srdce...

Míra

Mně se toto téma našich přání a jejich splnění znovu otevřelo před několika dny. Od jedné známé jsem se dozvěděla, že se rozhodla poměrně radikálně změnit své životní podmínky. Abyste rozuměli, před dvěma lety mi říkala, že ji láká odjet do ciziny. Měla ale strach z cizího prostředí a zdálo se jí, že je to pro ni veliké sousto. Bylo to v době, kdy její dlouhodobý vztah padl a ona cítila potřebu zkusit něco nového, změnit vzduch.

Po dvou letech mi náhle sděluje, že odjíždí do jedné konkrétní cizí země za novým přítelem, který byl po dlouhá léta jejím kamarádem ze školy. Paradox je, že ten přítel nikdy předtím v cizí zemi žít nechtěl. Navíc do té země se dostal tak, že se mu tam vážně zranil sourozenec a on v úmyslu se o něj tam starat se tam postupně přestěhoval. Té mé známé se však tím splnilo to, co si přála. Navíc její strach z neznáma zmírnil její přítel, který tam nyní žije ve snaze pomoci jeho sourozenci.

Podobných příběhů bych já a stejně tak i vy mohli jmenovat mnoho. Často si je ale neuvědomujeme. Nevidíme souvislosti. Kdybychom ty souvislosti více vnímali, možná bychom byli více obezřetní k tomu, co si přejeme. Možná bychom se omezili na jediné přání „být šťastní“. Důvod?

Málokdo z nás ví, co by nás učinilo šťastnými, a tak si často přejeme něco, co nám ve skutečnosti štěstí nepřinese. Přitom ty všechny věci si přejeme právě v domnění, že nám přinesou šťastný život. A ono pak často ne.

Nelpěte na svých přáních.

Lpěním na svých snech se totiž upínáte na budoucnost. Vytváříte si pak představy o tom, co a jak bude. Tím se zakonzervujete a nevidíte a neslyšíte nic z toho, co se vám nabízí, pokud to nezapadá do vaší omezené představy o tom, co a jak chcete mít.

Brání vám to pak žít tady a teď. Realizovat, organizovat a jednat tak, jak to cítíte v daném okamžiku, bez ohledu na to, zda to podle vás vede ke splnění vašeho přání nebo ne. Jste si ale přitom jisti, že splnění vašeho přání vede k vašemu štěstí?

Šťastný život je totiž složenina našich činů, které v tom daném okamžiku činíme, protože to tak cítíme.

Velice děkuji za všechny finanční příspěvky, které mi byly od některých z vás zaslány na účet, za vaše maily, reakce u článků, sdílení mých článků a jiné dary. Slova jsou málo na to vyjádřit, jak moc si toho vážím.

Líbil se vám článek?
Pokud vám články mnou psané na www.jinypristup.cz pomáhají a chtěli byste mě podpořit v tomto mém psaní pro vás všechny, šiřte mé články a povědomí o webu Jinypristup.cz mezi další lidi, objednejte si moji knihu, nebo mi zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 1462136038/3030, variabilní symbol: 123, do zprávy pro příjemce uveďte „Dar“. I ten nejmenší příspěvek je stejně hodnotný jako ten největší. Všichni jste totiž učinili stejné rozhodnutí přispět něčemu, co má podle vás smysl.

Mohlo by vás zajímat

Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.

Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.

Dozvědět se víc

... nebo pokračujte na další články

28. Duben 2018 - 20:50
Úplněk ve štíru a jeho pomoc

Milovaní lidé,

vůbec jsem neměla v plánu tady na „jiném přístupu“ o tom psát. Ale prostě to přišlo …

Více

11. Duben 2019 - 8:12
Osvobozování rodinných vazeb právě probíhá

Před pár dny jsem viděla animovaný film „Jak vycvičit draka III.“ Jeho příběh mě inspiroval k sepsání tohoto článku. Inspirovali jste mě k němu mnozí již dříve svými podobnými příběhy na individuálkách, ale ten film byl tím posledním impulsem, který mě dovedl k činu.

Více

29. Červen 2018 - 10:05
Ohromný cit a pak zklamání

Nedávno se mi ozvala jedna žena. Potkala muže, který ji naprosto ohromil, který ji zahrnul pozorností, péčí a láskou, kterou ona dosud, a to ani ve svém stávajícím vztahu nikdy nezažila. A ona sama sebe a své jednání vůbec nepoznávala. Avšak, tento muž byl zadaný, stejně jako ona. A zatímco ona by ráda začala novou kapitolu, tento muž se nakonec rozhodl jinak.

Více

13. Červen 2019 - 23:00
Co kritizujeme u druhých, tím se sami stáváme

Chtěla bych popsat pár rádoby obyčejných situací ze života a na nich ukázat jak to, co kritizujeme u druhých (kde povyšujeme či ponižujeme), tím se vzápětí, a v této době velice brzy, stáváme sami. A čím vědomější jsme, tím dříve si všimneme té souvislosti - toho, že jsme udělali nebo děláme něco, co jsme sami u jiného kritizovali. A toto uvědomění mění naše nastavení v tomto, aniž bychom si toho možná povšimli, a my se stáváme v tom tématu soucitnější a chápavější.

Více

18. Prosinec 2018 - 11:06
Co znamená, že rodina drží pohromadě

Nedávno jsem vyslechla jeden rozhovor. Jedna z žen povídala o nepříjemném zážitku se svojí rodinou. Ta nepříjemnost spočívala v tom, že se jí jeden z blízkých nezastal s odůvodněním, že to měl udělat, když jsou rodina. A zakončila to útrpným výrazem ublížené, že rodina by měla držet pohromadě. Jakoby říkala, jaký ona je chudák, že tomu tak dle ní v její rodině není.

Více

2. Květen 2019 - 9:51
Stěhovat se nebo ne? Rozhodnout se pro toto či pro tamto?

Nedávno jsem měla na individuálce jednu ženu. Ta aktuálně řeší situaci, jestli se nastěhovat k současnému partnerovi či nikoliv. Byť jeho děti má ráda, chce své vlastní. Bojí se, že přestěhováním k němu se odstřihne od jiných možností někoho potkat a promarní nějakou příležitost.

Více