Pozor na to, co si přejete

Naše přání mají ohromnou moc. Tím, že si něco přejeme, vložíme do toho energii, kterou vyšleme do éteru, jako kdybyste vyhodili míč do výšky.

Ten míč se nám ale vrátí zpět. Stejně tak je to s tou vyslanou energií, která se vrátí v podobě splněného přání.

Jenže my to, že se nám splnilo, co jsme chtěli, často vůbec nevidíme. Ono se totiž to, co chceme, často splní způsobem, který nás ani nenapadne. Mnohdy pak to, co jsme chtěli a ono se to splnilo, si pak přejeme nemít. Proč?

Když jsme si to něco přáli, měli jsme přitom jasnou představu o tom, jak by to mělo vypadat, jak se to má splnit.

Nejspíš to takto ale nefunguje. Naše přání se nám neplní přesně způsobem, který očekáváme.  Řekla bych právě naopak. Splní se způsobem, který by nás ani nenapadl.

Uvedu příklad na sobě.

V jednom z předchozích článků o synchronicitě jsem vám popisovala, jak jsem potřebovala svázat rigorózní práci a jak jsem chtěla, aby to bylo co nejlevnější.  Přirozeně jsem si tedy myslela, že toho docílím tím, že najdu nejlevnější knihařství. Místo toho se mi toto přání splnilo tím, že obsluze při placení spadly všechny hotové výtisky na zem a potloukla se vazba. Na funkci to nemělo vliv a já získala tři výtisky za cenu jednoho :-).

Jsou ale i přání, která se nám splní způsobem, který nám způsobuje bolest a kdy jeho splnění ovlivní třeba i život lidí v našem okolí. Znáte film Křídla vánoc? Jedna z postav si přála, aby měla ve svém domově více klidu. Stalo se. Při autonehodě zahynuli tchán a tchýně, kteří žili s ním ve společné domácnosti. Toto si jistě tato filmová postava nepřála. Přesto se jí přání mít více životního prostoru splnilo.

Mně se toto téma našich přání a jejich splnění znovu otevřelo před několika dny. Od jedné známé jsem se dozvěděla, že se rozhodla poměrně radikálně změnit své životní podmínky. Abyste rozuměli, před dvěma lety mi říkala, že ji láká odjet do ciziny. Měla ale strach z cizího prostředí a zdálo se jí, že je to pro ni veliké sousto. Bylo to v době, kdy její dlouhodobý vztah padl a ona cítila potřebu zkusit něco nového, změnit vzduch.

Po dvou letech mi náhle sděluje, že odjíždí do jedné konkrétní cizí země za novým přítelem, který byl po dlouhá léta jejím kamarádem ze školy. Paradox je, že ten přítel nikdy předtím v cizí zemi žít nechtěl. Navíc do té země se dostal tak, že se mu tam vážně zranil sourozenec a on v úmyslu se o něj tam starat se tam postupně přestěhoval. Té mé známé se však tím splnilo to, co si přála. Navíc její strach z neznáma zmírnil její přítel, který tam nyní žije ve snaze pomoci jeho sourozenci.

Podobných příběhů bych já a stejně tak i vy mohli jmenovat mnoho. Často si je ale neuvědomujeme. Nevidíme souvislosti. Kdybychom ty souvislosti více vnímali, možná bychom byli více obezřetní k tomu, co si přejeme. Možná bychom se omezili na jediné přání „být šťastní“. Důvod?

Málokdo z nás ví, co by nás učinilo šťastnými, a tak si často přejeme něco, co nám ve skutečnosti štěstí nepřinese. Přitom ty všechny věci si přejeme právě v domnění, že nám přinesou šťastný život. A ono pak často ne.

Nelpěte na svých přáních.

Lpěním na svých snech se totiž upínáte na budoucnost. Vytváříte si pak představy o tom, co a jak bude. Tím se zakonzervujete a nevidíte a neslyšíte nic z toho, co se vám nabízí, pokud to nezapadá do vaší omezené představy o tom, co a jak chcete mít.

Brání vám to pak žít tady a teď. Realizovat, organizovat a jednat tak, jak to cítíte v daném okamžiku, bez ohledu na to, zda to podle vás vede ke splnění vašeho přání nebo ne. Jste si ale přitom jisti, že splnění vašeho přání vede k vašemu štěstí?

Šťastný život je totiž složenina našich činů, které v tom daném okamžiku činíme, protože to tak cítíme.

Mohlo by vás zajímat


Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.
Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.
Dozvědět se víc

Kde se můžeme potkat?
Akce

Po letech jsem se rozhodla opět pořádat skupinové akce – přednášky, semináře, besedy a přijímat pozvání vystoupit na různých akcích.
Zde je přehled nejbližších akcí, které pořádám sama nebo kde vystupuji na pozvání.
Dozvědět se víc